UŞAK HABERLERİ

Uşak trafiğinde Whatsapp ve Viber dönemi

DHA
26.03.2016 - 14:25Son Güncelleme :
DHA

UŞAK'ta trafik kurallarına uymadığı görülen sürücüler, vatandaşlarca görüntülendikten sonra emniyetin Whatsapp ve Viber'de oluşturduğu ihbar hattından şikayet edilebilecek.

Uşak İl Trafik Komisyonu Başkanlığı toplantısında, trafik güvenliğinin artırılması ve kural ihlali yapan sürücülerin tespit edilebilmesi için Whatsapp ve Viber uygulamalarından faydalanılmasına karar verildi.

Bilgi veren Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, "Uşak'ta trafik güvenliğini ciddi anlamda tehlikeye düşürecek şekilde kural ihlali yapan sürücülerin belirlenmesi için Whatsapp ve Viber uygulamasına başladık. Vatandaşlarımız tarafından cep telefonlarından video veya fotoğraf çekmek suretiyle kayıt altına alınıp suç unsuru içeren konular başta olmak üzere, sürücülerin her zaman ve her yerde denetlendikleri hissini oluşturmak amacıyla yeni uygulamayı hizmete açtık. Vatandaşlarımız suç ve kural ihlali olduğunu düşündüğü olayları, tarih, saat, yeri, aracın plakası, rengi, markasını, ihlal edilen kuralın açık bir şekilde video veya fotoğraf olarak görüntülerini, Whatsapp veya Viber uygulamaları kullanılarak (0505) 318 64 32 numaralı telefon hattına gönderebilecek. İletilen ihlal görüntüleri oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilerek, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerinden idari para cezası işlemi uygulanacak" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak trafiğinde Whatsapp ve Viber dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak trafiğinde Whatsapp ve Viber dönemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı