UŞAK HABERLERİ

Uşak’ta Mega Projede İkinci Yıkım Sağlandı

IHA
27.07.2015 - 12:17Son Güncelleme :

Eski Uşak Adliye Binasının yıkımı gerçekleşti.

IHA

Uşak Belediyesi, mega projelerinden birisi olan Kent Park Projesi’nde Adliye hizmet binasının yıkımı ile somut bir adım daha attı.
Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Projemize can vermek adına bütün birimlerimiz ile büyük emek harcıyoruz. Kısa sürede alanda boşaltma işlemlerinin bitmesini ardından görev süremiz içersinde projemizi kente armağan edeceğiz” şeklinde konuştu.
Uşak Belediyesi kent meydanını rahatlatmak ve Uşak’a rahat bir nefes aldırmak amacıyla sürdürdüğü Kent Park Projesi’nde bir aşama daha geçti. Yaklaşık 100 bin metrekarede hayat bulacak olan projede Meteoroloji Hizmet Binasının yıkımının sağlanmasının ardından, Adliye Hizmet Binasının yıkımı da yapıldı. Projenin tamamen bitirilmesi için 2 yıl içinde bütün binalar yıkılacak ve görev süresinde ise proje tamamlanarak Uşak halkının hizmetine sunulacak.
Projenin önemli ayaklarından birisi olan Adliye Hizmet Binası yıkımını Belediye Başkanı Nurullah Cahan başlattı. Burada bir konuşma yapan Başkan Nurullah Cahan, “İlimizin yaşanabilir bir kent olması adına önem verdiğimiz Kent Park Projesi’nde hedeflerimize ulaşacağız” ifadesini kullandı.
Projede her şeyin yolunda ilerlediğini anlatan Cahan, “Bugün Kent Park Projesi kapsamında Adliye hizmet binasının yıkımının sağlandığı için mutluyuz. Burasıyla ilgili süreç yaklaşık 18 ay sürdü. Bu aşamaya gelmek projemizi ne kadar ciddiyet ile takip ettiğimizin göstergesidir. Biz bu binada 19 yılımızı avukatlık mesleğini icra ederek geçirdik. Birçok anımızın olduğu binamızın yıkımında bir burukluk yaşarken, kente yeni bir nefes aldıracak bir alanı kazandırma anlamında da büyük bir mutluluk yaşamaktayız” dedi.
Görevde oldukları dönemde projenin tamamını bitireceklerini aktaran Cahan, her geçen gün daha fazla aşama kaydettiklerini belirtti.
Cahan, “Görevde 18 ay gibi bir süreden bu yana bulunmaktayız. Biz bugüne kadar büyük projelerimize önemli mesafeler kat ettik. Bu projelerden birisi de Ket Park projesidir. Bundan sonraki süreçte 2 yıl gibi sürede tüm alanın boşaltma aşamasını tamamlamak istiyoruz. Görev süremiz tamamlanana kadar ise Allah’ın izniyle parkımızı bitirerek ilimize örnek bir alanı kazandıracağız” dedi.
Yıkım sağlanan alanların projenin başlayana kadar kullanımıyla ilgili bilgi veren Cahan şunları kaydetti: “Yıkım bittikten sonra Kent Park Projesi başlayana kadar yıkılan alanların verimli kullanılmasını istiyoruz. Bu nedenle yıkımını sağladığımız alanların otopark olarak kullanımına imkan tanıyacağız. İlimizde her anlamda güzel çalışmalarımız sürecek ve Uşak marka şehir olma yolunda önemli adımlar atacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak’ta Mega Projede İkinci Yıkım Sağlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak’ta Mega Projede İkinci Yıkım Sağlandı haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
  UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı