« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uşak’ta kan aktı: 17 yaralı

Futbol sahalarında görmek istemediğimiz şiddet olayları yeniden hortladı. Dün Uşak’ta, Uşakspor-Karşıyaka arasında oynanan 2. Lig A Kategorisi mücadelesinde iki takım seyircileri arasında çıkan kavgada kan akarken, 16 taraftar ile 1 polis yaralandı.

Yavuz KUŞDEMİR/DHA
SON GÜNCELLEME
Konuk ekip Karşıyaka’nın 34. dakikada Türker’le gelen 2. golünün ardından taraftarlar arasında başlayan karşılıklı küfürleşme taşlı savaşa dönüştü.

Bu sırada sahaya atlayan 2 Uşaksporlu taraftar ile 1 Karşıyakalı seyirci güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Olayların büyümesi ve stattaki gerginliğin artması üzerine maçın hakemi Hakan Sivriservi, güvenliğin yeterli olmadığı gerekçesiyle 38. dakikada karşılaşmayı durdurup, soyunma odasına gitti. Atılan taşlardan vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden 16 taraftar ile 1 polis memuru ambulanslara bindirilerek Uşak Devlet Hastanesi ile 1 Eylül Hastanesi’ne kaldırıldı. Olaylar nedeniyle 4 kişi gözaltına alındı. 33 dakika duran ve güvenliğin sağlanmasının ardından yeniden başlayan karşılaşmayı Karşıyaka 3-2 kazandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz