UŞAK HABERLERİ

Uşak’ta “Huzur 64” Operasyonları

IHA
28.10.2015 - 10:06Son Güncelleme :

Uşak'ta yapılan Huzur 64 operasyonlarından bir görüntü

IHA

Uşak polisinin geçen hafta içerisinde yaptığı Huzur 64 Operasyonlarında haklarında yakalama kararı bulunan 28 şüpheliden 11’i tutuklanırken, çok sayıda taşınması yasak alet ele geçirdi.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Trafik ve Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince kentin güvenliği, huzuru ve öğrencilerin eğitim öğretimlerine devamlılığını sağlamak için okular bölgesi ile belirli noktalarda yapılan “Huzur 64-31” uygulaması yapıldı. Operasyonlarda toplam bin 699 şahsın yapılan sorgulamasında, çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı verilen ve gözaltına alınan 28 şahıstan, 11’i tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Ayrıca yapılan operasyonlar kapsamında 94 gram Esrar maddesi, 5 adet Ruhsatsız Av Tüfeği ve 15 adet fişek, 7 adet kesici ve delici alet, Kabahatler Kanunu kapsamında kuru sıkı gaz tabancası bulundurmaktan 5, fuhuş yapmaktan 2, rahatsız etmekten 3, sarhoşluktan 14, emre aykırı hareket etmekten 3 şahsa, kons yaptırmaktan 1 birahaneye, yaşı küçük şahıs bulundurmaktan 1 işletmeye de idari işlem yapıldı.
Kentte trafik güvenliğini sağlamak için, 1.528 araç kontrol edilirken, abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık vermekten 16, yüksek sesle müzik dinlemekten 12, alkollü araç kullanmaktan 11 olmak üzere genel itibariyle kural ihlali yaptığı tespit edilen toplam 345 sürücüye ceza tatbik edildi ve 36 araç trafikten men edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak’ta “Huzur 64” Operasyonları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak’ta “Huzur 64” Operasyonları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı