UŞAK HABERLERİ

Uşak Futbolunun Geleceğini Emin Ellerde

IHA
31.10.2015 - 12:35Son Güncelleme :

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve futbol ekibi

IHA

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan futbolda gelecek yıllarda başarı sağlamak için alt yapıyı kurduklarını ifade etti.
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan UTAŞ Uşakspor Futbol Takımı ve yeni kurulan UTAŞ Uşakspor U 15 futbol takımlarını ziyaret etti. Ziyarete Başkan Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Uludağ, Ergün Kırdinli ve Erol Korkmaz, UTAŞ Uşakspor Başkanı Ali Rıza Çümen ve teknik heyette eşlik etti. Antrenman esnasında futbolcular ile teker teker sohbet eden Başkan Cahan profesyonel lig yolunda başarı için söz aldı.
“Kentimizin güçlü bir alt yapıyla futbolda geleceğini emin ellere teslim edeceğiz” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimiz günden güne futbolda söz sahibi olma adına başarıyla yolunda devam etmektedir. Takımımızın profesyonel liglerde yol alması için belediye olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. Futbola aç olan kentimiz son zamanlarda aldığımız başarılı sonuçlar ile profesyonel liglerde eskisi gibi yer alacağımıza inandı. Biz bu başarının kısa vadeli olmaması ve sürekli olması adına yerli futbolcularımızın da gelecekte yer almasını istedik. Bu nedenle alt yapımızı kurduk. İlk etapta 15 ve 17 yaş grubuna hitap eden U 15 takımımız çalışmalarına başladı. Yakın zamanda daha küçük yaş gruplarının da alt yapılarını kurarak futbol kenti olmak adına somut adımlar atacağız” dedi.
Cahan, spora her yönüyle destek vererek amatör branşların da önünü açacaklarını ve kentte profesyonel ve amatör futbolu birbirine entegre edeceklerini sözlerine ekledi.
Uşak’ın futbolcu alan değil ithal eden bir şehir olacağına dikkat çeken UTAŞ Uşakspor Başkanı Ali Rıza Çümen ise, “İlimizin en büyük beklentilerinin arasında yer alan futbolda başarı hedefine yönetim olarak sonuna kadar inandık. Fakat ilimiz her zaman başarı yolunda futbolcu ihraç eden bir kent olmuş. Bu duruma gönlümüz razı olması. Kentimizin yeteneklerinin kentimize kazandırılması ve futbolcu ithal eden değil ihraç eden bir şehir olma düşüncesiyle alt yapı çalışmalarımıza başladık. Bu hedefimizi başaracağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak Futbolunun Geleceğini Emin Ellerde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak Futbolunun Geleceğini Emin Ellerde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı