UŞAK HABERLERİ

Uşak Dokuzsele Deresi Projesi Şantiye Aşamasında

IHA
26.02.2015 - 15:37Son Güncelleme :

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN KENTİN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİRİSİ OLAN DOKUZSELE DERESİ ISLAH PROJESİ’NDE ŞANTİYE AŞAMASINA GELİNDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin önemli projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde şantiye aşamasına gelindiğini söyledi.
Başkan Cahan,”Kentsel Dönüşüm Projesi ile birlikte Dokuzsele Deresi Projesi de kısa sürede bitirilecek. Kentimiz mini bir Porsuk Çayı modeline kavuşacak” dedi. Uşak’ın imaj projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi hergün daha da ilerliyor. Projenin ilk halinin dışına çıkarılıp revize edilmesinin ardından müteahhit firma projenin yeni halini hayata geçirmek için kısa süre sonra şantiyesini kuracak. Uşak’ın değişiminde projelerin tüm hızı ile devam ettiğini ifade eden Başkan Cahan, “Biz kentimizin makus talihini değiştirmek ve yaşanabilir bir kent ortaya çıkarmak için bu yola koyulduk. İlimizi imaj anlamında güzelleştirecek projelerimizden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni de ciddiyetle devam ettiriyoruz” dedi. Projenin her aşamanı Ankara’da, İzmir’de ve Uşak’ta hassas bir şekilde takip ettiklerini anlatan Cahan,”İlimize yakışan bir çalışma olması için beklentilerimizi karşılayan bir proje aşamasına getirdik” dedi.
MİNİ PORSUK ÇAYI GELİYOR
Cahan yaklaşık 9 kilometrelik bir dere hattının kente getirilerinden de bahsederken sözlerine şöyle devam etti: “Dokuzsele Deresi Yüce Rabbimizin bize lütfettiği bir deredir. Kentimizin ortasından geçen deremiz bir çok ili kıskandıracak niteliktedir. Biz şehrimizin ortasından su aksın, insanlarımız derenin kenarında yürüsün istedik. Ayrıca projemizin peyzajı ile örnek olması ve sosyal alanlar oluşmasına katkı sağlayan bir yapıda olmasını istedik. Her şeyden önemlisi şehrin ortasında bir cazibe merkezi olmasını amaçladık. Tıpkı mini bir Porsuk Çayı gibi bir modelin ilimize kazandırılmasını hedefledik. Deremiz bittiğinde çevresinde son derece modern sosyal alanlar oluşacak ve vatandaşlarımızın hasretle beklediği bir proje can bulacak”
Projenin Uşak’a yakışan bir hal alması için görevde oldukları kısa sürede önemli işler başardıklarını bildiren Cahan, “Projenin ilk halinin ilimize fayda sağlamayacağını düşünerek ıslah projesinin değişimi için mücadele etmiştik. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bizleri kırmadı. Gerekli talimatlar neticesinde zaman kaybetmeden bütün çalışmalar yapıldı. Su tutan ve akan bir yapıda olacak projemiz bittiğinde kentimize örnek bir çalışmayı daha hediye etmiş olacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak Dokuzsele Deresi Projesi Şantiye Aşamasında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak Dokuzsele Deresi Projesi Şantiye Aşamasında haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı