Ege Haberleri

EGE

  Uşak Belediyesi’nden alternatif enerji atağı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  25 Temmuz 2012 - 10:56Son Güncelleme : 25 Temmuz 2012 - 11:07

  Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, alternatif ve yenilenebilir enerji kaynakları için hazırladıkları 3 projeyi yakında hayata geçireceklerini bildirdi.

  Uşak belediye başkanı Ali Erdoğan,yaptığı yazılı açıklamada,enerjide çekilen sıkıntıların çağın en önemli sorunları arasında yer aldığını belirtip, artık yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarına yönelinmesi gerektiğine dikkati çekti. Başkan Erdoğan, bu konuda kendilerinin de üç ayrı proje hazırladıklarını vurgulayarak, “Yeni ve eski çöp deponi alanlarımızdan enerji üreteceğiz. Ayrıca jeotermal konusunda önemli adımlar attık ve projeyi çok yakında hayata geçirerek yenilenebilir enerjide de önemli bir iş başarmış olacağız” dedi.
  Enerji konusunda belediye başkanlık görevine başladığı günden bu yana çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Erdoğan, “Şehrin güzel ve yaşanılabilir bir kent olması adına geleceğe yatırımında gerekliliğinin bilincindeyiz. Enerji ile ilgili çağımızda sorunların yaşanması ile birlikte gelecekte de bu sıkıntı karşımıza çıkacak. Yer altında fosil kaynakların günden güne azalması yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarının önemini ön plana çıkarıyor. Öncelikle önem verdiğimiz jeotermal projesinde merkeze bağlı Kayağıl köyündeki sondajların ardından yatırıma başladık. Bununla yetinmeyerek Karaağaç Mahallesi'ndeki eski çöp deponi alanından metandan enerji, Yavu Köyü'nde ise yeni deponi alanında ise katı atıktan enerji üretileceğiz” dedi.

  ENERJİ EVİ AÇILACAK

  Fosil kaynakların günden güne azaldığına dikkat çeken Erdoğan, şunları söyledi:
  “Böylesine bir durumun varlığında yeni nesle de enerji sıkıntısı çekmeyeceği bir dünya bırakmamız gerekiyor. Yenilenebilir ve alternatif enerji kaynakları doğa ile barışık olması açısından da önemlidir. Enerji Verimliliği Derneği (ENVER-DER) Uşak Şubesi ile ortaklaşa bir çalışma yaparak enerji evi açarak gençlere yenilenebilir ve alternatif enerji kaynakları ve önemi konularını anlatacağız.”

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı