« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usain Bolt'un hedefi 9,4 saniye

Olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni Jamaikalı sprinter Usain Bolt, 100 metreyi 9,4 saniyede koşabileceğini iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Pekin-2008'de erkekler 100 ve 200 metre ile 4x100 metre bayrak yarışlarında kırdığı dünya rekorlarıyla altın madalyaya uzanan Bolt, Reuters Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, 100 metredeki 9,69'luk dünya rekorunu geliştirmek istediğini söyledi.

“Çok daha hızlı koşabileceğimi düşünüyorum. 100 metreyi 9,5 saniyede, hatta 9,4 saniyede koşabilirim” diyen Bolt, Ağustos ayında Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek dünya şampiyonasında, yeni başarılara imza atmayı hedeflediğini belirtti.

Bolt, daha önce düzenlediği bir basın toplantısında da sporda bir “efsane” olmak ve rekabeti yüksek seviyede tutmak istediğini ifade etmiş, “Her yıl medyanın karşısında çıktığımda, 'Usain, her sezonun en iyisi' demelerini istiyorum, hedefim bu” demişti.

22 yaşındaki Bolt, rakipleri Asafa Powell ve Tyson Gay'in de başarılı birer sprinter olmalarının hatırlatılması üzerine ise “İnsanlardan korkmuyorum. Korktuğum tek şey, sakatlanmak” cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.