« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usain Bolt'tan, Alex Ferguson'a mesaj

2012 Londra Olimpiyatları 100 metre finalinde 9.63 saniyelik derecesiyle olimpiyat rekoru kırarak şampiyon olan Jameikalı atlet Usain Bolt, Manchester United'da şansını denemek istediğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

The Sun’a açıklamalarda bulunan Usain Bolt, taraftarı olduğu kulüp olan ManU'da bir farklılık yaratabileceğini kaydederken, "İnsanlar şaka yaptığımı zannediyor; ancak eğer Alex Ferguson beni çağırıp, 'Tamam, haydi gel ve çalışmaya başla’ dese buna hayır demem imkansız" diye konuştu.

 

OLİMPİYAT ŞAMPİYONU USAIN BOLT / FOTO GALERİ

 

Yeterli olmadığını düşündüğü takdirde bırakmaktan çekinmeyeceğini de kaydeden tarihin en hızlı insanı olan 25 yaşındaki atlet "Başarılı bir kişiyim ve bir fark yaratacağıma inanıyorum. Oynayacak kadar iyi olursam, takımın en hızlı ismi olurum" ifadelerini kullandı.

 

Olimpiyatlar için bir kaç gün daha Londra'da olacağını kaydeden Bolt, Alex Ferguson'a da çağrıda bulunarak "Nerede olduğumu biliyor. Bir telefonu yeter" dedi.

 

Geçen yıl futbol oynamak istediğini açıklayan ve "Futbolda neler yapabileceğimi görmek istiyorum. Sanırım Wayne Rooney'e forvette eşlik edebilirim" diye konuşan Bolt'la ilgili olarak ise ManU'nun bir sözcüsü ise "Dünyanın en hızlı adamının takıma hız kazandıracağına şüphe yok" ifadelerini kullandı.

 

LONDRA OLİMPİYATLARI'NIN EN ZENGİN SPORCULARI / FOTO GALERİ

 

REYTİNGLER TAVAN YAPTI

 

2012 Olimpiyatları’nda 100 metreyi rekor kırarak kazanan Jamaikalı sprinter ABD’de reytingleri coşturdu. ABD televizyon kanalı NBC’de yayınlanan 2012 Londra Olimpiyatları 100 metre finali rekor seviyede izleyici çekerek Pekin 2008 oyunlarında yakalanan rakamları geride bıraktı.

 

Dokuzuncu günü geride kalan oyunlar, dört yıl önce düzenlenen Pekin Olimpiyatları’na göre ortalama yüzde 14 daha fazla izleyiciyi ekran başına çekti. Ancak bu artışta ünlü sprinter Usain Bolt’un etkisi yadsınamaz boyutta. Zira ABD’nin yüzmedeki gelmiş geçmiş en büyük ismi Michael Phelps’in yarıştığı günlerde 5.9 reyting ortalamasıyla toplam 20 milyon izleyici televizyon başına geçerken, Bolt’un rekor kıran koşusunu 10.5 reyting ortalamasıyla toplam 32.1 milyon kişi izledi.

 

REKORUNU GÜZELLERLE KUTLADI

 

Pazar gecesi 2012 Londra Olimpiyatları 100 metre finalinde rekor kırarak altın madalyanın sahibi olan Usain Bolt, zaferini üç güzel kızla birlikte kutladı.  Olağanüstü bir başarıya imza atan ve 9.63’lük derecesiyle Olimpiyat rekorunu kıran Bolt, gece saat 03:00 civarında odasına aldığı İsveçli sporcularla yaklaşık 1,5 saat geçirdiği bildirildi.

 

Jamina Roberts, Ulrika Agren ve Isabella Gulden ile olan anlarını çektiği fotoğrafla ölümsüzleştiren Bolt ardından bu görüntüyü Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. Dörtlüye daha sonra Jamaikalı dekatloncu Maurice Smith’te katıldı.

 

Usain Bolttan, Alex Fergusona mesaj

 

SOKAKLARA DÖKÜLDÜLER

 

Bolt’un 100 metredeki Olimpiyat rekoru ülkesi Jamaika’da da büyük sevince neden oldu. Halfway Tree Meydanında toplanan binlerce Jamaikalı Bolt ve vatandaşı Blake’in zaferini geç saatlere kadar dans ederek kutladı.

 

Binlerce Jamaikalı, Bolt’un o unutulmaz zafer işaretini hep birlikte yaparken, ülkenin bağımsızlığını ilan edişinin 50.yılı da büyük bir zaferle taçlandırılmış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz