« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Usain Bolt sahne alıyor!

Dünya rekortmeni Jamaika’lı sprinter Usain Bolt, Diamond Lig'in Londra etabında mücadele edecek. Uzun zamandır sakatlıklarla boğuşan Bolt, göstereceği performanstan endişe etmediğini ve kendisine güvendiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya rekortmeni Jamaika’lı sprinter Usain Bolt, Diamond Lig'de piste çıkmaya hazırlanıyor. Hafta sonu düzenlenecek Londra ayağına Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak. 2013'ün büyük bölümünü dizindeki sakatlıktan ötürü kaçıran bu sezon da Diamond Lig'de Paris ve Lozan etaplarına katılmayan Bolt'un 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 3 altın madalya kazandığı pistte neler yapacağı merak konusu. Gelecek ay Pekin'de yapılacak Dünya Şampiyonası için hazırlandığını söyleyen Bolt, kendisine güvendiğini belirtti ve ekedi;

“Uzun zamandır çok iyi antrenman yapıyorum. Sınırlarımı zorluyorum ve hızlı koşacağımı biliyorum. Zamanlama çok önemli ve Pekin'e kadar hazırlıklarımı tamamlamış olacağım. Kendime güveniyorum. Umarım ne kadar çok çalıştığımı piste çıkıp gösterebilirim.”

Bolt'un 100 metrede bu sezonki en iyi derecesi 10.12. Bolt'u Dünya Şampiyonası'nda en çok zorlayacak ismin Justin Gatlin olması bekleniyor. Zira Birleşik Amerika’lı atlet, 2015'te 100 metrede 4 kez 9.80'in saniyenin altına indi ve üst üste 23 yarışta galip geldi.

Rakibinin bu etkileyici performansına karşın; "Dünya Şampiyonası'nda Gatlin'e yenilmeyi planlamıyorum" diyen Bolt; "100 metredeki performansımdan hiç endişelenmiyorum. 100 metrede önemli olan ilk 40 metre. Benim en yavaş olduğum bölüm o. Bunun üzerine uzun zamandır çalışıyorum. İyi çıkış yapabilirsem sorun yaşayacağımı sanmıyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler