İSTANBUL HABERLERİ

Uruguay Eski Devlet Başkanına Makam Aracı ’Vosvos’, Başkan Kerimoğlu’ndan

IHA
30.10.2015 - 14:20Son Güncelleme :
IHA

10 günlük bir program için Türkiye’ye gelen Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujıca’nın İstanbul programlarında kullanacağı 1973 model ’Vosvos’u Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu tahsis etti.
Dünyanın en mütevazi devlet adamlarından biri olarak bilinen Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujica, devlet başkanı olduğu zaman da ’Vosvos’ makam aracı kullanıyordu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) davetlisi olarak İstanbul’a gelen Jose Mujıca’nın kullanacağı aracı Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Vosvos Derneği temin etti.
Lüks otomobillere karşı olan Mujıca’nın isteği üzerine Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu devreye girerek, Vosvos Derneği’nden 1973 model bir Vosvos otomobil verildi. Jose Mujıca’nın da Taksim ve Şişli arasında kullandığı Vosvos’un şoförlüğünü ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yapıyor. Mujıca İstanbul programlarının ardından Eskişehir ve İzmir’e de gidecek.
Mujica İstanbul’da da 5 yıldızlı otel yerine eşiyle birlikte 3 yıldızlı bir otelde konaklıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Uruguay Eski Devlet Başkanına Makam Aracı ’Vosvos’, Başkan Kerimoğlu’ndan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uruguay Eski Devlet Başkanına Makam Aracı ’Vosvos’, Başkan Kerimoğlu’ndan haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı