Gündem Haberleri

  Urla'da sel yüzünden köprü çöktü

  A.A
  16.12.2009 - 12:23 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Urla ilçesinde gece geç saatlerinde başlayan ve halen devam eden şiddetli yağış nedeniyle, Urla'ya bağlı Balıklıova köyünde sel meydana geldi.

  Alınan bilgiye göre, İzmir - Karaburun yolu üzerinde bulunan Balıklıova köyünde, aşırı yağış nedeniyle su baskını yaşandı. Gerence koyu yakınındaki 70 yıllık taş köprü sel nedeniyle çökerken, iki okulu su bastı.
  Urla Kaymakamı Şahin Bayhan, yaptığı açıklamada, sel nedeniyle köydeki taş köprünün, menfezle birlikte çöktüğünü bildirdi.

  Köydeki iki okulun da selden etkilendiğini belirten Bayhan, Balıklıova İlköğretim Okulu'nun 2, Asiye Hüseyin İlköğretim Okulu'nun ise bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

  Bu arada su baskını nedeniyle kapanan İzmir - Karaburun karayolunun sadece küçük araçlar için trafiğe açıldığı, ağır vasıta ulaşımının, Ildırı - Kadıovacık - Barboras yolu üzerinden sağlanabildiği öğrenildi.

  Yarımada Çevre Platformu sözcüsü Ümit Bora da Balıklıova'da okul, ev ve iş yerlerini su bastığını, çok sayıda aracın mahsur kaldığını kaydetti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı