İZMİR HABERLERİ

Urla, Enginar Festivali'ne hazırlanıyor

DHA
31.03.2017 - 11:01Son Güncelleme :

URLA Belediye Başkanı Sibel Uyar, 28-29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak 3. Uluslararası Enginar Festivali hazırlıkları çerçevesinde, kentin dokusunu da yansıtan ve Tarihi Arasta ve Malgaca Pazarı'nda esnafla buluştu.

DHA

Son iki yıldır üretecinin ekim alanlarını büyüttüğü, üretimi artırdığı Urla'nın en değerli ürünlerinden enginar, ilçe esnafının da yüzünü güldürdü. 3. Uluslararası Festival kapsamında 1 milyon ziyaretçinin kente gelmesini hedeflediklerini belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, yöre esnafının festival süresince ve genelde isteklerini dinledi.

Esnaf temsilcileri, bazı fiziki düzenlemeler talebinde bulunurken, özellikle Arasta, Malgaca Pazarı'nın konukları daha iyi ağırlaması için isteklerini Belediye Başkanı Sibel Uyar'a iletti.

AYDINLATMA, YEŞİLLENDİRME YAPILACAK

Belediye Başkanı Sibel Uyar, Uluslararası Enginar Festivali öncesinde bölgede daha geç saatlerde de misafir ağırlanmasını sağlayacak aydınlatma ile birlikte, değişik çiçeklerle tarihi dokunun renklendirileceğini belirtti. Malgaca Pazarı ve Arasta esnafının gölgelik ve tentelerinin de estetik açıdan güzelleştirileceğini belirten Başkan Sibel Uyar, Malgaca Pazarı'nda esnafın istediği platformla festival süresince müzik dinletilerine imkan sağlanacağını kaydetti. Çarşı içerisinde stant kurulmayacağını ve konukların tarihi doku içerisinde çocuklarıyla rahat zaman geçirmesini sağlayacaklarını belirten Başkan Uyar şunları söyledi:

"Atalarım ve ben Urlalıyız. Bu çarşıyı ve Urla merkezindeki tarihi dokunun korunması için ne gerekiyorsa yapacağım. Bunu sağlamak için koruma Kurulu ve yetkili kurumlarla ortak projeler hazırladık. Malgaca Pazarı, Arasta ve Mermerli Çeşme'nin de içinde olduğu 36 bin metrekarelik bir alan projelendirildi ve aşama aşama yapılacak. Bu çarşı ve çevresinin bozulmadan gelecek kuşaklara taşınması için elimden geleni yapacağım."

"KONUKLARI ÜZMEYİN"

Esnafın çevre temizliği, düzenlemeleri ve benzeri konularda taleplerini de dinleyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar festival süresine özel bazı önlemler de alacaklarını kaydetti. Esnafın "Biz isteklerimizi belirttik. Sizin bizden isteğiniz var mı" sorusu üzerine, gelen konukların rahat etmesi için esnafın da başta fiyat politikası olmak üzere dikkatli davranmasını istedi, "İlçeye çok sayıda konuk gelecek. Onların rahat ve huzurlu bir gezi yapması için elinizden geleni yapın, üzmeyin" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Urla, Enginar Festivali'ne hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Urla, Enginar Festivali'ne hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı