İZMİR HABERLERİ

Urla’da Cumhuriyet Coşkusu Törenle Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:03Son Güncelleme :

CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI URLA 12 EYLÜL STADINDA ÇOŞKU İLE KUTLANDI

IHA

Cumhuriyet’in 92. Yıl dönümü kutlamaları Urla 12 Eylül Stadı’nda coşkuyla kutlandı.
Tören Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sezgin Erdoğan ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın törene katılan öğrencileri, öğretmenleri, kurumları ve halkı selamlamalarıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, “Büyük Türk Milleti’nin son devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucuları Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları tarafından yönetim şekli Cumhuriyet olarak belirlenmesinin yıl dönümü törenlerinde ay yıldızlı al bayrağın gölgesinde sizlere seslenebilmenin bahtiyarlığı içerisinde hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kutsal vatan topraklarımızın bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızın, hürriyetimizin, istiklalimizin kıymetini bilmemiz şüphesiz ki onlara nasıl sahip olduğumuzu idrak etmemiz ve bu bilinçle yaşamlarımızı sürdürmemiz ile mümkün olacaktır” diye konuştu.
Cumhuriyet Bayramı programı tören geçişi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Urla’da Cumhuriyet Coşkusu Törenle Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Urla’da Cumhuriyet Coşkusu Törenle Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı