« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Urküten sessizlik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol için kan ağlayan İzmirliler, basketbol için de endişeli

Çeyrek asır sonra 1.Lig'e dönen Altay'ın kaderinin ne olacağı merakla beklenirken, Karşıyaka'da sponsor belirsizliği sürüyor, Murat Özgül'le anlaşamayan Troy Pilsner de boşuna zaman kaybediyor.

SPONSOR ARANIYOR

Futbolda Göztepe ve Altay'ın düşmesiyle öksüz kalan İzmir, 1.Lig'deki üç temsilcisiyle gelecek sezon ‘‘Basketbol şehri’’ olmaya hazırlanırken, potadaki sessizliğin sürmesi basketbolseverleri kara kara düşündürüyor. Pınar KSK ve Altay'ın harıl harıl sponsor araması, Troy'da da yaprak kıpırdamaması, İzmir basketbolunu ‘‘üç bilinmeyenli’’ denkleme çevirdi.

ZORLU PATLADI

En büyük sıkıntıyı, çeyrek asır sonra 1.Lig'e dönen Altay yaşıyor. Futbol takımının 1.Lig'den düşmesi, sponsorluk için Pastavilla'dan olumsuz cevap alınması, Vestel'in konuya çok sıcak bakmaması, ‘‘Şimdi ne olacak?’’ sorusunu gündeme getirdi. Başkan Nafiz Zorlu, bu soruya, ‘‘Her şeyi tek başıma düşünemem’’ diye cevap verirken, şube yönetimi de beklemede.

KADRO DAĞILDI

Ligi dördüncü bitiren, ama Play-Off'ta erken havlu atan Pınar KSK için de tehlike çanları çalıyor. Pınar'ın, ‘‘Sponsor olurum, ama ödemeleri ben yaparım’’ şartı, Jet-Pa'dan net bir cevap gelmemesi, kadronun büyük ölçüde dağılması camiayı ürkütüyor. Kaya Efes Pilsen'e giderken, Milicevic serbest kaldı, Pachoutine ve Stefanov da önerilen 200'er bin doları beğenmedi.

YÖNETİME UYARI

Basketbola gönül verenler, ‘‘Federasyon'a 10 Haziran'a kadar 12 milyarlık katkı payını yatırıp, evrakları almak lazım. Kongre, 5 Haziran'da. Geriye kalan 5 günde sponsor sorununu çözüp, oyuncularla anlaşmak imkansız. Yine iki ayağımız bir pabuca girecek. Başkan Seyhan Evlioğlu ve arkadaşları ellerini çabuk tutmalı’’ uyarısında bulundu.

BÜTÇE AÇIKLANMADI

Troy Pilsner'de de sessizlik hakim. Murat Özgül'le ilk görüşmede anlaşma sağlayamayan yönetimin, başarılı bir sezon geçiren antrenörle yeniden masaya oturması bekleniyor. Özgül, Galatasaray'la flört ederken, antrenör sorunu çözülemediği için Troy Pilsner, iç ve dış transferde zaman kaybediyor. Troy'un yeni sezondaki bütçesi de henüz açıklanmadı. Ulaş SAĞ


Bunları da Beğenebilirsiniz