« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Urfalı gençler, curlingle tanıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Seyyah Ulu Çınarın İzinde” projesi kapsamında Şanlıurfa'dan gelen öğrenciler, ilk kez curling yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şanlıurfa kafile başkanı, Kurucuk İlköğretim Okulu Müdürü İsa Aytış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'dan 4 idareci ve 65 öğrenci ile geldiklerini, kentteki tarihi, turistik ve kayak merkezlerini gezdiklerini söyledi.

Erzurum'da ilk kez buz sporlarını yaptıklarını vurgulayan Aytış, “Öğrencilerimiz de biz de ilk kez curling sporunu yapma imkanı bulduk. Çok eğlenceli bir spor aslında. Satranca benziyor. Strateji geliştirme sporu diyebiliriz. Fakat gerçekten çok zevkli bir spor. Keşke Erzurum dışında da olsa bu sporlar. Salonu çok beğendik. Urfa çok sıcak bir il. Urfa'da da böyle bir salonun olmasını çok isteriz” diye konuştu.

Şanlıurfa'dan gelen öğrencilerden Ahmet Pamuk da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında düzenlenen gezinin oldukça verimli geçtiğini belirterek, Erzurum'un tarihi ve turistik mekanları ile spor salonlarını gezdiklerini söyledi.

Erzurum'da buz sporları ile tanıştığını anlatan Pamuk, “Oldukça eğlenceli bir spor. İlk kez curling yaptım, güzel oldu” diye konuştu.

“Hayatımda adını bile duymadığım bir sporu yaptım”

Öğrencilerden Güven Güç ise proje kapsamında farklı illerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Gezimiz oldukça verimli geçti. Konaklama, yemek konusunda çok güzel. Hayatımda ilk kez curling sporu ile tanıştım. Daha önce bu sporu hiç oynamadım. Curling hakkında burada bize bilgi verdiler. Türkiye, curlingde 4'üncü sıradaymış. Curlingi daha önce hiç duymamıştım. Erzurum'da, hayatımda adını bile duymadığım bir sporu yaptım. Çok mutluyum.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar da 11 ilden 600 öğrencinin “Seyyah Ulu Çınarın İzinde” projesi kapsamında Erzurum'da bulunduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler