« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Urfa'da oteller doldu

Hafta sonu “Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası”nın bir bölümüne ev sahipliği yapacak Şanlıurfa'daki birçok otelde rezervasyonlar doldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Turizm sezonun da hareketliliğini yaşayan kent, 5 Mayıs'ta oynanan Ziraat Türkiye Kupası'nda yaşadığı yoğunluğun ardından bu hafta da cumartesi ve pazar günü “Serbest Stil Akrobatik Dünya Motosiklet Şampiyonası”nın bir bölümüne ev sahipliği yapacak.

2 günde, yurtiçi ve yurt dışından yaklaşık 60 bin kişiyi misafir etmeye hazırlanan kentte, birçok otel ve konukevinde rezarvasyonlar günler öncesinde dolmuş durumda.

Toplam 4 bin yatak kapasitesinin bulunduğu kentte, bu etkinlik için Suriye'nin Rakka, Halep, Haseki ve Deyrizor kentlerinden 2 günde toplam 12 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

Gelenlerin ekseriyetle kentlerine yakın Akçakale, Ceylanpınar ve Suruç'taki sınır kapılarından günübirlik geçiş yapmasının planlandığını aktaran yetkililer, bu nedenle Suriye'den gelecekler için konaklama sıkıntısının yaşanmayacağını dile getirdi.

Böyle bir etkinliğin kentte gerçekleştirilecek olmasından duydukları memnuniyeti ifade eden otel yöneticileri, kentin turizm sezonu dolayısıyla da en yoğun günlerini yaşadığına değindi.

Gelen bazı taleplere cevap veremediklerini aktaran otel yetkilileri, bu nedenle böyle bir organizasyonun turizm sezonunun dışında düzenlenmesinin daha uygun olacağını düşündüklerini de ifade etti.

ŞAMPİYONA

“Uluslararası Motosiklet Federasyonu” tarafından 10'uncusu bu yıl düzenlenen ve “The Night Of The Jumps” adıyla anılan, “Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası”, dünyanın önde gelen şehirlerinin ardından Şanlıurfa'da devam edecek.

Bugün Türkiye-Suriye sınırında karşılıklı kurulacak rampalar üzerinden atlanarak kentteki resmi açılışı yapılacak etkinlik, daha sonra cumartesi ve pazar günlerinde GAP Arena'da farklı ülkelerden gelen sporcular, serbest stilde “en yüksek” ve “en uzun” atlayış kategorilerinde mücadele edecek.

Şarkıcılar Özcan Deniz ve Murat Dalkılıç'ın da konser vereceği ve şölen havasında gerçekleşeceği belirtilen etkinliğin 28 dilde, 64 ülkede naklen yayınlanacağı bildirildi.

Şampiyonanın, Şanlıurfa'daki 3'üncü ayakla tamamlanacak 5 ve 6'ncı turların ardından, İspanya'da devam edeceği kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz