ANKARA HABERLERİ

Üreticiyle tüccar buluştu

Hürriyet Haber
01.05.2017 - 16:44Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO), hafta sonu düzenlediği Coğrafi İşareti Ürünler Zirvesi’yle yerel ürünlerin tanımının yanı sıra üreticilerin perakende zincirleriyle görüşmesine de zemin hazırladı. 

Hürriyet Haber

Coğrafi işaretli yöresel ürünlerini tanıtmak amacıyla sergide stant açan üreticiler ile Ankara’daki perakende zincirlerin satın alma yöneticileri, ATO’nun ikili görüşmeler için hazırladığı B2B standında görüşmeler yaptı. ATO Başkanı Gürsel Baran, “Üreticilerle, tüccarlarımız bir araya gelerek verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdiler” dedi. Baran şu bilgileri verdi:

İHTİSAS FUARINA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

“Bu zirve ile hem tüccarımızın ticaretteki rolünü, hem Ankara’nın ihracatını, hem de ekonomimize sağladığımız katma değeri artırmayı amaçladık. Zirve kapsamında düzenlediğimiz yöresel ürünler sergisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen üreticilerle Ankaralı tüccarlarımız bir araya gelerek çok verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdiler. Zirve, yöresel ürünlerin en yüksek ekonomik değere kavuşması adına atılmış çok önemli bir adım. Yöresel ürünler sergisini ihtisas fuarına dönüştürmek istiyoruz. İhtisas fuarıyla coğrafi işaretli yöresel ürünlerimizi, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtıp, ticarileştirmek istiyoruz.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üreticiyle tüccar buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üreticiyle tüccar buluştu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı