Gündem Haberleri

  Üreticiye müjde Bakan'dan geldi

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pamuk ve soyaya kilo başına verilecek 12 cent'lik teşvik priminin dağıtımı önümüzdeki hafta başlayacak

  TARIM ve Köy İşleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, pamuk üreticisinin sabırsızlıkla beklediği 12 cent prim dağıtımının önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağını açıkladı. Serik Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret eden Bakan Gökalp, gazetecilerin prim ile ilgili ısrarlı soruları üzerine Ziraat Bankası Genel Müdürü'nü arayarak paranın ne zaman dağıtılacağını sordu.

  YARALAR SARILACAK

  Bakan Gökalp, aldığı yanıt üzerine pamuğa ve soyaya kilo başına verilecek 12 cent primin önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılacağının müjdesini verdi. Bakan Gökalp, dolu felaketinde zarar gören üreticilerin zararlarının karşılanması ve borçlarının ertelenmesi konusu ile de yakından ilgilendiğini belirterek, ‘‘Üreticilerimizin yaralarını geç de olsa mutlaka saracağız’’ dedi.

  ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ

  Daha önce üreticinin tüm mal varlığının yüzde 40'ının zarar görmesi halinde devlet desteği sağlanması yönündeki yasayı çiftçinin lehine değiştirdiklerini belirten Bakan Gökalp, ‘‘Biz elbette üretirken de, afete uğradığında da çiftçimizin yanındayız. Taban fiyatını da bir yıl önceden açıklamak için çalışmalar başlattık’’ diye konuştu.

  Gökalp, aynı zamanda çiçek üreticilerini krizden kurtarmak için seferber olduklarını hatırlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı