« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üreticiler V6 motorları için yoğun şekilde çalışıyor

Auto Motor und Sport, Formula 1'in üç motor üreticisi Mercedes, Ferrari ve Renault'nun, yeni turba V6 tasarımları üzerinde yoğun şekilde çalıştıklarını bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Craig Pollock'un sahibi olduğu PURE'nin artık faaliyet göstermediğini belirten dergi, padoktaki yaygın inanca göre HRT ve Marussia'ya motor veren Cosworth'ün de 2014'de gridde yer almasının zayıf bir ihtimal olarak değerlendirildiğini yazdı.

Dergi, çalışmalarına aylar öncesinde başlayan Mercedes, Ferrari ve Renault'nun, 2014'e yönelik geliştirme sürecinin "ikinci aşamasında" olduklarını söyledi. İkinci aşama, prototip çalışmalarının bir sonraki safhasını ifade ediyor.

Renault Sport'tan Bob White yaptığı açıklamada, V6 motoru çalıştırdıklarını belirterek, "Programımız aşağı yukarı planladığı gibi gidiyor" dedi. White hedeflerinin, motoru gelecek sene yarışa hazır hale getirmek olduğunu kaydetti.

Bu arada Williams'ın ortaklarından ve takımın yeni genel sorumlusu Toto Wolff, İngiliz ekibinin gelecek sene kesin olarak Renault ile devam edeceğini, 2014 ve sonrasında da Fransız üretici ile devam etmek istediklerini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz