ADANA HABERLERİ

Üretici İlaç Kalıntı Laboratuvarı İstiyor

IHA
16.10.2015 - 10:08Son Güncelleme : 16.10.2015 - 10:09

YÜREĞİR ZİRAAT ODASI, AK PARTİ ADANA 7. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET SAĞLAM’I KONUK ETTİ.

IHA

Adana’nın Yüreğir İlçesi Ziraat Odası, Başkanı Mehmet Akın Doğan, bir tarım bölgesi olan Çukurova’da eksikliği büyük ölçüde hissedilen “Meyve, sebze ve tahıl analiz laboratuvarı” kurulmasını istediklerini bildirdi.
Yüreğir Ziraat Odası, AK Parti Adana 7. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Sağlam’ı konuk etti. Sağlam, oda yetkililerine Adana’ya yönelik projeleri hakkında bilgi verirken, Yüreğir Ziraat Odası yetkilileri de Sağlam’a “Adana’ya meyve kalıntı laboratuvarı kurulması” konusundaki taleplerini iletti.
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, görüşme sırasında Mehmet Sağlam’a Yüreğir üreticisinin sorunlarını anlattı. Yüreğir’de bir meyve kalıntı laboratuvarının bulunmayışının büyük eksiklik olduğunu kaydeden Mehmet Akın Doğan, “Bu eksikliğin sıkıntısını yaşıyoruz” dedi.
İHRACATTA DA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Özellikle ihracata yönelik olarak yapılan üretim ve ticarette meyve kalıntı analizlerinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Doğan, “Adana, Türkiye’de tarımın başkentidir. Başta narenciye olmak üzere Türkiye’nin bölgelerine meyve buradan gidiyor. Ayrıca, narenciye ihracatının da büyük bölümü bölgemiz üretiminden karşılanıyor. Ancak buna rağmen özellikle ihracatta çok önemli olan meyvelerde kalıntı sorununu tespit edecek bir laboratuvarımızın olmayışı büyük eksiklik” diye konuştu.
Doğan, “Laboratuvarımız olursa ürünlerimizin analizlerini burada yapabileceğiz. Sorunları anında tespit edeceğiz. Buna göre çözüm yolları geliştireceğiz. Gerekli uyarıları yapabileceğiz. En önemlisi ihracatta ürünümüzün geri çevrilmesi gibi hem ülkemizi hem de çiftçimizi hem prestij hem de maliyet olarak büyük sıkıntılara sokabilecek olası tehditlerin de önüne geçmiş olacağız” ifadelerini kullandı.
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı, Mersin ve Antalya’da bulunan meyve analiz laboratuvarlarının bir an önce Adana’ya da kurulması için başta Adana Valisi Mustafa Büyük olmak üzere tüm yetkililerden destek beklerinin de altını çizdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Üretici İlaç Kalıntı Laboratuvarı İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üretici İlaç Kalıntı Laboratuvarı İstiyor haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:40
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı