« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üredi: Sporcularımıza güveniyoruz

Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) Spor Direktörü Ali Üredi, Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılacak Özel Olimpiyatlar'da hedeflerinin ilk üç olduğunu bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Üredi, yaptığı açıklamada, Atina'da 29 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak özel olimpiyatlara voleybol ve masa tenisi takımlarının katılacağını söyledi.

Her iki takımın da 3 gündür Edirne'nin Keşan ilçesinde kampta olduğunu ifade eden Üredi, şu bilgileri verdi:

“Bu yıl olimpiyatlara 26 ülke katılacak. Biz Türkiye olarak 2 dalda katılıyoruz. Hedefimiz ilk üç arasına girmek. Sporcularımıza güveniyoruz. Sporcularımız günde iki idman yaparak hazırlanıyor. Asıl hedefimiz 2011 yılında yapılacak Dünya Özel Olimpiyat Oyunları. Bu olimpiyatlara 8 dalda katılmayı planlıyoruz. 140-150 sporcu ile ülkemizi temsil edeceğiz. Atina'daki bu olimpiyatlar da bizim için bir ön prova olmuş olacak.”

TÖSSED voleybol antrenörü Erhan Şeref de 3 gündür Keşan Belediyesi Spor Salonu'nda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “5 gün sürecek müsabakalarda 26 ülkenin sporcuları yarışacak. Bu aynı zamanda önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Özel Olimpiyat Oyunları'nın bir provası olacak. Müsabakalara iyi hazırlandık. Sporcularımıza güveniyoruz” dedi.

TÖSSED kafilesi, bu akşam İpsala Sınır Kapısı'ndan çıkarak Yunanistan'a gidecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz