SAKARYA HABERLERİ

Ürdün Zerqa Üniversitesi’nden Rektör Elmas’a Ziyaret

IHA
28.09.2015 - 16:16Son Güncelleme : 28.09.2015 - 16:17

ÜRDÜN ZERQA ÜNİVERSİTE HEYETİNDEN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ MUZAFFER ELMAS'A ZİYARET..

IHA

Ürdün’ün önde gelen yükseköğretim kurumlarından Zerqa Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mahmûd el-Vâdî Sakarya Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile görüştü.
İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Mehmet Günay ve Sakarya Üniversitesi Mevlana Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Bostancı’nın da hazır bulunduğu ziyarette iki üniversite tarafından ortak lisans ve lisansüstü programların açılmasına imkan verecek akademik işbirliği anlaşmasının detayları görüşüldü. Yapılan müzakereler sonucunda İslam Bankacılığı alanında Ortak Lisans Programı açılması hususunda prensip kararı alındı. İki rektör her iki üniversitede heyetler oluşturularak ortak programın uygulama detaylarının belirlenmesi ve anlaşmaya son şeklinin verilerek Ekim ayında Sakarya Üniversitesi’nde yapılacak Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Sempozyumu esnasında imzalanması hususunda görüş birliğine vardılar.
Görüşmenin sonunda Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından konuk rektöre hediye takdim edildi. Konuk rektör de beraberinde getirdiği hediyeleri Rektör Elmas’a takdim etti. İki üniversite arasında geçtiğimiz yıl Akademik İşbirliği Protokolü ve Mevlana Değişim Programı Anlaşması imzalanmıştı. İmzalanması planlanan yeni anlaşma ile iki üniversite arasındaki işbirliği daha farklı bir boyut kazanmış olacak. Zerqa Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mahmûd el-Vâdî dah sonra Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fatih Savaşan’la da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede açılması planlanan ortak programın detayları ele alındı ve ortak bir yüksek lisans programı açılması imkanları müzakere edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Ürdün Zerqa Üniversitesi’nden Rektör Elmas’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ürdün Zerqa Üniversitesi’nden Rektör Elmas’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı