ORDU HABERLERİ

Ünye’de Yağmur Altında Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

IHA
29.10.2015 - 12:18Son Güncelleme :

ALANDA YAĞMURU SİMGELEYEN KARE

IHA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yılı Ordu’nun Ünye ilçesinde yağmura rağmen coşkuyla kutlandı.
Bayram kutlama programı, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Daha sonra Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden etkinliklere Garnizon Komutanı Gökhan Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kutlama programında selamlama konuşması yapan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, “92 yılın ardından geldiğimiz noktada, başta demokrasimiz olmak üzere her alanda ilerleyen milli birliği tüm saldırılara rağmen koruyan ve yücelten bir Cumhuriyetimiz var. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Bu büyük günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’e, aziz şehitlerimize ve gazilerimize milletçe şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.
Programa her yıl olduğu gibi Ünye’nin Dünkü Çocukları adlı grup damgasını vurdu. Yağmur dolayısıyla birçok etkinlik iptal edilse de, halk arasında kemer oyunu olarak bilinin etkinlik büyük beğeni topladı. Yine program içerisinde şiir, kompozisyon, resim dallarında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.
Düzenlenen kutlama programı, tören geçişi ile birlikte son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ünye’de Yağmur Altında Cumhuriyet Bayramı Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ünye’de Yağmur Altında Cumhuriyet Bayramı Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı