ADANA HABERLERİ

Ünüvar: "Hastayız Diye Gelene Yastayız Diye Bakmamak Hekimliğe Sığmaz"

IHA
15.10.2015 - 11:00Son Güncelleme :

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ PROF.DR NECDET ÜNÜVAR, KOZAN'DA DEVLET HASTANESİ BÜNYESİNDE KURULAN PATOLOJİ LABORATUVARININ AÇILIŞINA KATILDI.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara’daki terör saldırısından dolayı Türk Tabipler Birliği’nin iki gün boyunca gerçekleştirdiği iş bırakma eylemine tepki gösterirken, "Hastayız diye gelene yastayız diye bakmamak hekimliğe sığmaz" dedi.
Kozan Devlet Hastanesi Patoloji Laboratuvarının açılışından sonra basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Ünüvar, “Bugün Kozan’da patoloji laboratuarını açtık. Patoloji bildiğimiz gibi özellikle cerrahi branşlarla beraber insanların en fazla muzdarip olduğu kanser başta olmak üzere tanı koyma araçlarından birisi. Bölgemizin önemli ihtiyaçlarından birisiydi. Bugün patoloji laboratuarımızı açtık. Yılda 7 bin materyali alacak ve değerlendirecek. Gerçekten çok donanımlı bir merkez oldu. Burada çok gayretli doktor ve sağlık çalışanlarımız var. Uzunca bir süredir talepti bu. Bugün bu ihtiyacı karşılamış olduk. Bugünden itibaren çok yoğun bir şekilde çalışacak ve inşallah vatandaşlarımızın hem daha kaliteli bir yaşam sürmesi hem de daha uzun bir ömür sürmesine vesile olacak. Vatandaşlarımız tetkiklerini yaptırma imkanlarına sahip olacaklar” diye konuştu.
Cumartesi günü 95 vatandaşın hayatını kaybettiği, 200’ün üzerinde vatandaşın da yaralandığı saldırının aslında 78 milyona atılmış bir bomba olduğunu ifade eden Ünüvar, "Halkımızı umutsuzluğa ve karamsarlığa itme noktasında atılmış bir bombaydı ama bunda asla başarılı olamayacaklar” dedi.
Saldırıdan sonra pazartesi ve salı günü bazı meslek örgütleri ve özellikle Türk Tabipler Birliği’nin iki gün hasta bakmama eylemi yaptığını hatırlatan Ünüvar, şöyle devam etti:
“Yani güya eylemi protesto anlamında. Ben bunu son derece yanlış buluyorum ve hekimlik etiğine son derece yanlış bir davranış olarak görüyorum. Hekimlik insanların dinine, diline, ırkına, yaşantısına ve düşüncesine bakmaksızın ayrım gözetmeksizin koşulsuz sağlık hizmeti vermeyi işaret etmiştir. Bu Hipokrat’tan bu yana böyle. Ama Türk Tabipler Birliği’nin biz bu hizmeti vermiyoruz yastayız şeklinde karşılarına hastayız diye gelen vatandaşı cezalandırma mantığını da anlamış değilim. Hastayız diye gelen yastayız diye bakmamak hekimliğe sığmaz. Bununla hekim örgütü ne yapmak istiyor ve neyi protesto etmek istiyor anlamış değilim. Bu eylemi yapan vatandaş değil. Sonuçta vatandaş da mağdur. Bu terör hadisesi yüzünden çok sayıda vatandaşımız kolundan, bacağından yaralandı ama ülke olarak hepimiz kalbimizden yaralandık. Ciddi ölçüde üzüldük, vatandaş da üzüldü. Yani burada yastayız diyerek vatandaşı cezalandırma anlamına gelecek politikasını gerçekten bir türlü anlamış değilim. Bu terör örgütünün istediği karamsarlığa, umutsuzluğa ve belirsizliğe de hizmet edecek bir düşüncedir. Vatandaşın alması gereken sağlık hizmetini vermeyerek hiçbir şey protesto edilmez, hiçbir şey düzelmez. Bize düşen bir beraber ve bütün olarak vatandaşımızın başta sağlık hizmeti olmak üzere her türlü hizmetini eksiksiz ve koşulsuz olarak vermektir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ünüvar: "Hastayız Diye Gelene Yastayız Diye Bakmamak Hekimliğe Sığmaz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ünüvar: "Hastayız Diye Gelene Yastayız Diye Bakmamak Hekimliğe Sığmaz" haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı