ADANA HABERLERİ

Ünüvar: "Bazıları İstemese De Türkiye Büyüyecek, Kalkınacak"

IHA
20 Ekim 2015 - 10:02Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 10:03

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. NECDET ÜNÜVAR, ÇUKUROVA İLÇESİNDEKİ SEÇİM ÇALIŞMALARI SIRASINDA GÜLERYÜZLER İŞİTME ENGELLİLER OKULU'NU ZİYARET ETTİ

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye’nin; üreten, kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmesini istemeyen güçlere rağmen büyüyeceğini, kalkınacağını ve gelişeceğini söyledi.
Ünüvar, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldiği ev toplantısında, Türkiye’nin, dünyanın en gözde ülkelerinden birisi olduğunu kaydetti.
"Bizler belki nasıl bir nimetin üzerinde yaşadığımızın farkında değiliz, ama ülkemiz üzerine olumsuz hesap yapanlar bunun farkında" diyen Ünüvar, "O yüzden ne oldurmaya, ne öldürmeye çalışıyorlar" dedi.
Milli gelirini 25-30 bin dolarlara çıkaran, eğitim kalitesini yükselten, bilişimini, otomobilini kendisi üreten bir Türkiye’nin, dünyada daha fazla söz sahibi olacağını vurgulayan Ünüvar, "O zaman ne Esad efelenebilir, ne başkası. Çünkü bizim elimizde çok önemli bir pozisyon olacak. Bizim güçlenmemizi istemiyorlar. Nükleer santral yapıyoruz, karşı çıkıyorlar. Kendi enerji kaynağımızı üretmek ve cari açığı ortadan kaldırmak istiyoruz ama bunu istemiyorlar. Biz hep dışarıya bağımlı olalım, enerjide, eğitimde, sağlıkta dışa bağımlı olalım istiyorlar. Üretmeyelim, kendi kendine yeten ülke konumuna gelmeyelim istiyorlar. Oyuna biraz da bu çerçeveden bakmak lazım. Bu çerçeveden baktığımız zaman hadisenin sadece bir tane oyun atılmasının ötesinde olduğunu görüyoruz. O sebeple seçim ve tercih çok önemli" diye konuştu.
AK Parti olarak ülke için güzel şeyler yapmaya çalıştıklarını belirten Ünüvar, "5 yıl müsteşarlık, 8 yıl da milletvekilliği yaptım. Geriye baktığım zaman ’AK Parti döneminde çok şey yaptık’ diyorum. Neden? Çünkü daha öncesini biliyorum. İleriye baktığım zaman da ’çok daha fazla şey yapmamız gerekir’ diyorum. O sebeple geçmişte yaptığımız güzelliklere aldanıp, ’bu kadar yeter’ diyemeyiz. O yüzden o sokak senin bu sokak benim, o köy senin bu köy benim geziyoruz" şeklinde konuştu.
"Türkiye’nin, önündeki büyük hedeflere ulaşmasını sağlamamız gerekiyor" diyen Ünüvar, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Oyunun büyüğünün farkına varmamız lazım. Türkiye büyüyecek, Türkiye kalkınacak, Türkiye gelişecek. Türkiye, bazıları istemese de dünyanın en büyük 10 ülkesinden birisi olacak. Bunu başarmak için de elindeki en büyük güç genç nüfustur. Biz gençliği geleceğe hazırlamak zorundayız. Gençliği geleceğe hazırlarsak, o zaman çok şey yapabiliriz."
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Çukurova ilçesindeki seçim çalışmaları sırasında Güleryüzler İşitme Engelliler Okulu ile Sabiha Teyze Huzurevi’ni ziyaret etti. İşitme engelli küçük öğrencilerle sohbet eden Ünüvar, Huzurevi sakinlerinin elini öpüp, hayır dualarını aldı. Ünüvar, ayrıca, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Seyhan Uygulama Hastanesi’nde hastaları ziyaret edip, hasta yakınları ile hastane personelinin sıkıntılarını dinledi. Ünüvar’a, bu ziyaretlerde, AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ünüvar: "Bazıları İstemese De Türkiye Büyüyecek, Kalkınacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ünüvar: "Bazıları İstemese De Türkiye Büyüyecek, Kalkınacak" haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:31
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı