ANKARA HABERLERİ

Unutkanlık aldı başını gitti

Hürriyet Haber
01.02.2018 - 16:05Son Güncelleme :

Başkent’te her gün 1 milyon 200 bin civarında yolcunun kullandığı toplu taşıma araçları metro, Ankaray ve EGO otobüslerinde unutulan eşya sayısı da günden güne artıyor.

Hürriyet Haber

Eşyalar, AŞTİ ve EGO Genel Müdürlüğü’ndeki kayıp eşya bürolarını doldururken, dişçi setinden, diz üstü bilgisayara, tıraş makinesinden, şeker ölçüm cihazına kadar unutulan birbirinden ilginç eşyalar dikkat çekiyor. Unutulan eşyalar arasında başı cüzdanlar çekiyor. Sadece 2016 yılında toplu taşıma araçlarında unutulan cüzdanlar içinde 9 bin TL, 90 Euro ve 201 dolar para bulundu. 79 farklı kalemde toplanan eşyalar, EGO’nun Kayıp Eşya Servisi kayıtlarına alınırken, 1 yıl bekleme süresinin ardından sahiplerine ulaşılamayan eşyalar açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor.

BEKLETİLME SÜRESİ 1 YIL

Yolcular tarafından unutulan eşyalar, görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim ediliyor. Eşyalar üzerinde bilgi bulunanlar, sahiplerine ulaştırılırken, sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi her ay EGO Genel Müdürlüğü’nün “www.ego.gov.tr” başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor. Polis Radyosu’ndan da anons edilen kayıp eşya listesinde bulunan eşyaların sahiplerinin bulunamaması halinde ise 1 yıl bekleme sürecine geçiliyor.

İHALE İLE SATILIYOR

Eşya sahiplerine ulaşılamaması durumunda da kayıp eşyaların tamamı açık artırmayla satılıyor. EGO Genel Müdürlüğü tarafından açık artırma yoluyla satışa çıkarılacak kayıp eşyalar için düzenlenecek ihale, EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ile Satın Alma Daire Başkanlığı koordinasyonunda bu ay içinde yapılacak. Sahiplenilmeyen eşyaların satışından elde edilecek gelir ise EGO’nun kasasına aktarılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Unutkanlık aldı başını gitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Şubat 2018 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Unutkanlık aldı başını gitti haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Eylül 2018, Cuma
 • İmsak
  05:04
 • Guneş
  06:28
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı