« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünsal Turan: Teşekkürler

DANİMARKA, 70 milyon Türk’ün beklediği galibiyeti alarak hem kendini mutlu etti, hem de Türkiye’yi sevindirdi. Mutlak kazanmak zorunda olan Yunanistan’ın her zaman olduğu gibi defansif bir oyun anlayışı içinde olması, bu kez gerçekten şaşırtıcıydı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yunanistan ilk 10 dakika içinde birkaç cılız atak dışında hemen hiç bir şey yapamadı. Yunanlı oyuncuların hızlı ve hava toplarına hakim olmaları gerekiyordu ama sahada bunları yapan Danimarkalı futbolculardı.

Kornerden Gravesen’in ortasını nefis bir kafa şutuyla Yunanistan kalesine gönderen Graavgaard, adeta Yunanlılar’ı kendi silahıyla vurdu.

Seyirci rekoruna değdi

Danimarka, disiplinliydi ve oyuna iyice konsantre olmuştu. Galibiyete şartlanmışlığı Danimarkalı oyuncuların yüzlerinden okumak mümkündü. Israrlı arzusunu sürdüren ev sahibi takım istediği golü de bulunca iyice rahatladı.

İkinci yarıda Danimarka yine kontrollü ve hızlı başladı. Yunanlı oyuncular sanki teslim olmuş gibiydiler. Üzerlerindeki stres oyuna yansıyordu. Karşılaşmanın hiç şüphesiz yıldızı Danimarkalı Martin Jorgensen ve Tomasson’du.

Teknik direktör Morten Olsen’in taktiği tutmuş Danimarka, Yunanistan karşısında 1-0 galip gelmişti. Kopenhag’daki Parken Stadyumu’nda 42 bin 99 seyirciyle ilk kez rekor kırıldı. Karşılaşmanın neticesi rekora değdi doğrusu. Yunanistan karşısında takımlarını yalnız bırakmayan Danimarkalı taraftarlar evlerine mutlu dönerken asıl bayram çok uzaklardaki Türkiye’de yaşanıyordu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler