Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ünlülerin buluşma noktası

Harbiye’deki Banlieue6080 kış aylarında olduğu gibi şu sıcak gecelerde de popülerliğinden bir şey yitirmedi.

Gerek farklı dekorasyonu, gerekse iddialı mutfağı ile büyük beğeni toplayan mekan, Boğaz’ın trafik keşmekeşinden sıkılan, sakin bir ortamda yemek yemek isteyen ünlü simaların kaçış noktası durumunda... Banlieue6080’e önceki gece ben de bir uğradım. Semiramis Pekkan, Selma Türkeş ve İsmail Akkaya ilk gözüme çarpan isimlerdendi. /images/100/0x0/55eac076f018fbb8f89469b9Benden hemen önce Deniz Akkaya ile yakın dostu modacı Cengiz Abazoğlu da oradaymış, ama erken kalkıp şov izlemek için Cahide-Sayfiye’ye gitmişler. Eylül ayının ilk haftası Nilgün-Ülkan Delikan çiftinin burada kışa merhaba partisi vereceği de kulağıma geldi. Nilgün Hanım’a davetli listesini oluşturmasında kız kardeşi Sema Kızıl yardım ediyormuş.

F1 pilotu helikopterle inecek

Seiko Watch Corporation’ın saat sponsorluğunu yaptığı Honda Racing F1 takımı pilotu Jenson Button, bu gece Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek davete helikopterle gelecek. Gecenin sunuculuğunu Rana Erkan yapacak. Jenson Button, ertesi gün başlayacak yarışlar sebebiyle davette bir saat kalacak. O uğurlandıktan sonra ise davetliler İlhem’in şarkıları eşliğinde geç saatlere kadar eğlenceye devam edecek.

Havada aşk kokusu var

Ayşe-Adnan Polat çiftinin oğulları Kerim, önceki gece Reina’daydı. Kerim Bey, mekana Cem Boyner’in kızları Elif ve Ayşe Boyner ile gelmişti. Polat ile Elif Boyner’in o geceki samimiyetleri, akıllara arkadaşlığın aşka dönüşmüş olabileceği ihtimalini getirdi. Öte yandan Ayşe Hanım’ın da Reina’ya sevgilisi Tall Herzikowitz’i getirmediği dikkatten kaçmadı. Kerim Polat ile Boyner kardeşler, renkli gecenin sonunda mekanı hep birlikte terk etti.

Tatil modundalar

Mustafa Koç ve Vedat Alaton’a, geçtiğimiz hafta Yasemin-Fatih Karamancı çiftinin Kandilli’deki evlerinde evliliklerinin 25’inci yılı nedeniyle verdikleri davette rastladım. Davetiyesinde "Kravat yok eğlence var" yazan bu özel geceye konsepte uygun olarak gayet rahat kıyafetlerle katılan iki başarılı işadamı, tatilde bıraktıkları sakallarını da kesme gereği duymamışlardı.

Babasının üzerine titriyor

Metin Fadıllıoğlu, geçtiğimiz hafta Göcek’te yüzerken üzerinden bir motor geçmişti. Kaza sonrası apar topar hastaneye kaldırılan, kafasına, sırtına ve bacaklarına dikiş atılan Metin Bey, ertesi gün de ailesi tarafından İstanbul’a getirilmişti. Babasının yaşadığı kazaya tanık olan Selin Fadıllıoğlu, olay sonrası babasını ne kadar sevdiğini daha iyi anladığını söylüyor.

Sezonu erken açtılar

Cehennem sıcakları her yeri kavurmaya devam etse de büyük mağazalar sonbahar-kış sezonunu şimdiden açtılar. Trend takipçileri de haliyle vakit kaybetmeden ve ürünler yağmalanıp seçilmeden önce soluğu alışveriş merkezlerinde aldılar. Melissa Eliyeşil ile annesi Maria Hanım da elini çabuk tutanlar arasında... Anne-kız geçtiğimiz gün Teşvikiye’deki A46 mağazasına uğrayarak gelecek sezonun ilk alışverişini yaptı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI