« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünlüler hipodroma damgalarını vurdu

İş, sanat ve spor camiasındaki ünlü isimlere ait atlar, hipodromlarda birbirleriyle yarışıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen ender futbolculardan biri olan Eskişehirsporlu Sergen Yalçın, oynadığı futbol kadar özel hayatı ve at yarışlarına merakı nedeniyle de gündemden hiç düşmedi. Türk futbolunun yetiştirdiği en yetenekli futbolculardan Sergen'in 'Magic Machine' isimli safkan İngiliz atı, hipodromda aldığı derecelerle adından sıkça söz ettiriyor.

'Boğazın Boğası' lakaplı Sinan Şamil Sam da atlara ve at yarışlarına merakıyla tanınan spor dünyasındaki bir başka isim. WBC Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olma şansını ABD'li Oliver McCall'e yenilerek kaçıran Sam'ın çok sayıdaki safkan İngiliz ve Arap atları hipodromlarda en iyi olmak için koşuyor. Sık sık yarışları izlemeye de giden milli boksör, 6 safkan İngiliz ve 'Eyyübi' adındaki safkan Arap atının başarılarıyla mutlu oluyor.

SİBEL CAN'IN CANS'I VAR

Sanat dünyasında da at yarışlarının heyecanına karşı koyamayan çok sayıda ünlü isim var. Ses sanatçılarından Sibel Can'a ait 'Cans' isimli safkan İngiliz atı hipodromda birinci olmak için mücadele ederken, sanat camiasının dışında siyasette de birbirlerine rakip olan milletvekili adayları İbrahim Tatlıses, 'Bilican', 'Kıskançkız' ve 'Özhan' isimli safkan Arap atlarıyla, Osman Yağmurdereli de 'Yağmurdereli' isimli Safkan Arap atıyla yarışlara heyecan katıyor. Sanatçı Faruk Tınaz da, 9 tane safkan İngiliz ve 4 tane safkan Arap atıyla hipodromdaki çekişmeye ortak olanlardan.

KARI-KOCA TOPLAM 32 ATLARI VAR

Tiyatro oyuncuları Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, sahip oldukları atlarla diğer ünlü isimleri geride bırakıyorlar.
Televizyonlardaki 'itilmiş' ve 'kakılmış' rolleriyle izleyicilerin beğenisini kazanan çiftten, İlyas İlbey'e ait 29 tane safkan İngiliz ve 2 tane safkan Arap atları sık sık aldıkları derecelerle ön plana çıkarken, Yasemin Yalçın'ın da 'Doli' isimli safkan İngiliz atı bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler