Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ünlüler dansın prensini izledi

BKM’nin yaz boyunca sürdürdüğü Açıkhava konserleri serisi, önceki akşam dünyaca ünlü dansçı Joaquin Cortes’in gösterisiyle son buldu.

Bu konser için cuma günü İstanbul’a gelen Cortes, kaldığı otele yerleşir yerleşmez de soluğu Reina’da aldı. Kolombiyalı dansçı, mekanda sosyetenin önde gelen simalarından Kolombiya asıllı Maria Eliyeşil ile karşılaştı. İspanyolca anlaşan ikili arasındaki sohbet geç saatlere kadar sürdü. Cortes’e Açıkhava’daki dans gösterisine mutlaka geleceklerini söyleyen Maria-Necmettin Eliyeşil çifti, duyduğuma göre onu gösteri sonrasında verecekleri partiye de davet etmiş.

Gelelim Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki muhteşem geceye... 36 yaşındaki Cortes, Mi Soledad (Yalnızlığım) adını verdiği gösterisi ile izleyici karşısındaydı... Bu özel geceyi sosyetik isimler de kaçırmak istememiş, en ön sıralardaki yerlerini almıştı. Orkestrasının Tarkan’ın ‘Dudu Dudu’ şarkısını enstrümantal yorumlayarak izleyicilere sürpriz yaptığı gecede Cortes, herkesi bir kez daha kendine hayran bıraktı ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sosyetenin gözdesi

Cihan Oskay’ın sahibi olduğu Etiler’deki CC Biges, son haftalarda sosyetenin en sık ziyaret ettiği mekanlardan... Restoran-Bar olarak hizmet veren CC Biges, zengin mönüsü ve kusursuz servis anlayışıyla kış aylarında da popülaritesini koruyacak gibi görünüyor.

Şimdi tam zamanı

Bodrum-Yalıkavak’taki Taşkule Hotel, tatilcilere hizmet vermeye devam ediyor. Ethem Karaduman’ın Uzakdoğu’dan getirdiği mistik konsepti Bodrum mimarisine uyarlamasıyla farklı bir havaya bürünen butik otel, iki büyük suit, üç junior suit ve 11 standart odadan oluşuyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI