« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünlü yazarlar Milli Takım'ı değerlendirdi!

A Milli Futbol Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki kritik maçta Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerken, karşılaşmayı değerlendiren otoritelerin çoğu, teknik patron Fatih Terim'in kadro seçimini eleştirdi. Spor yazarlarının karşılaşma ile ilgili görüşleri şöyle:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yanlış kadro, doğru sonuç (İlker Yasin - Hürriyet)
Grupta Letonya'dan 2 puan yerine 6 puan alabilseydik şimdi hesaplarımız play-off değil, gruptan çıkmak üzerine olacaktı. Bazı teknik direktörler hassas şaraplar gibidir. Yaş aldıkça değer kazanır. Fatih Terim kötü başladı. İnşallah sonunu toparlayacak fakat hala dümende duran ve Konya'daki bir beraberlikle Fransa 2016 hesapları yapan bir teknik direktör durumunda. Hoca, doğru bir kadroyla çıkmasa da doğru sonucu aldı.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Dimdik ayaktayız (Rüştü Reçber - Hürriyet)
İlk yarının berabere bitmesi bizim için oyunun karşılığı değildi. İkinci yarı özellikle sağ tarafımızdan çok etkili olmaya başlayan Çek takımı 15 dakikalık bölümde de oyunun kontrolünü eline aldı. Tam bu zamanlarda gelen penaltı pozisyonu, ki bence kırmızı karttı, ve gol ibrenin bize dönmesini sağladı. Ondan sonra birçok pozisyon yakaladık. Volkan Şen’in girmesiyle ileri uçta etkili olduk.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Haydi play-off'a (Hakan Ünsal)

İkinci yarı Çekler pozisyon bulmaya başlamışken gelen golümüz, çölde su bulmak gibiydi. Belki bizim de beklemediğimiz anda gelen gol ile bütün plan ve stratejilerimiz gerçekleşmeye başladı. Oyundaki monotonluğu çevirsin ve takımı hızlandırsın diye golden önce hazırlanan Volkan, golle binlikte girince takımın çehresi değişti.

Çünkü, hem çabuk düşünen hem de topla hızlı hücum yapan bir oyuncuya ihtiyaç vardı ve oyuna girdiğinde hemen etkili oldu. Hakan'ın golü, play-off'u garantileyen vuruş oldu.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Başka düşünmek! (Gürcan Bilgiç - Sabah)
Puan hesaplarının, performansın önüne geçmesi kadar doğal bir şey yok. Sonuçta takım olarak önce "bir puan" diyerek koşuyorduk. Çek Cumhuriyeti'nin silahları belliydi ve susturduk. Kenarlardan da gelemediler, duran toplarda da etkili olamadılar. Penaltı pozisyonu, bizim maç pusumuzun meyvesiydi. Bir İngiliz hakem dışında da kimse vermezdi bu kararı. Karşılaşmayı orada bitirdik diyebiliriz aslında. Kalbimizi, aklımızla birleştirdiğimiz bir oyunda, tüm eleştiri haklarımız saklı kalmak üzere, ne istediysek yapıyorduk.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Cesaretimizi toplayınca (Levent Tüzemen - Sabah)
İkinci yarı Konya'daki Hollanda maçının havasını yakaladık. Cesaretimizi topladık, oyuna akıl koyduk, mücadelemizi yükselttik ve Çekler'in üzerine etkili gidip golü aradık. Caner'in ortasına fırlayan Serdar Aziz'i, Novak kolundan çekince haklı penaltıyı kazandık. Selçuk'un harika vuruşuyla önce golü attık, sonra oyunun ve temponun üstünlüğünü elimize geçirdik.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

İşkenceci hoca! (Erman Toroğlu - Sabah)

Fatih Terim oyuna doğru yerlerde müdahelelerde bulundu. Tamam karşı taraf, "Ununu eleyip, eleğini çoktan duvara asmış" ama bizim de daha önceki maçlarda dün Çek Cumhuriyeti önündeki gibi bu tarz oynamamız gerekirdi. İşte insan o zaman kızıyor. Hem Fatih Hoca hem de Millilerimiz bize bu sıkıntıyı, heyecanı ve başarıyı yıllarca yaşatıyorlar. Aslında Fatih Hoca'ya şu lakabı takmak lazım: İşkenceci hoca!
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Babayiğit Martin Atkinson (Ahmet Çakar - Sabah)
Herkes 'Gökhan Töre, Volkan ne zaman sahaya girecek de ileride top tutup pozisyon üreteceğiz' derken, sahneye Serdar Aziz ya da cesur İngiliz hakem Martin Atkinson çıktı. Bu tür maçlarda kolay çalınamayacak bir penaltı çaldı hakem. Karar doğru muydu? Kesinlikle doğruydu. Caner soldan ortaladı, Serdar Aziz yüksekten gelen topa hamle yaparken rakip tarafından kolu ve omzundan çekilerek düşürüldü. Ama dedim ya bu penaltıyı verebilmek her babayiğidin harcı değildir.
Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi

Dalgalan bayrağım (Feyyaz Uçar - Fanatik)
Önceki maçlarda maç eksiğini hissettirmeyen Arda doğal olarak bu maça adapte olmakta gecikti. Maç kondisyonu her şeyin üstündedir. İstediğin kadar idman yap. Eğer maç oynamıyorsan eksilirsin. Heyecanını, yeteneğini, çabukluğunu yitirirsin. 45 dakika maç oynamak bile Arda’nın performansını ikiye katladı. Oyunun ikinci yarısında beklediğimiz Arda sahadaydı. Oğuzhan bazen yıldız, bazen göktaşı. İlk yarı ile ikinci yarı performansı bu kadar değişmemeli. Hep mükemmel işler yapması şart değil. Basit oynayarak da takımına katkı sağlayabilir.

Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi 2-0 KAZANDIK! BEKLE BİZİ PARİS

Ünlü yazarlar Milli Takımı değerlendirdi ARDA'NIN PASI SOW'U BİLE MEST ETTİ!


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler