Ege Haberleri

EGE

  Ünlü sinemacılar Yaşar’da

  İZMİR (DHA)
  11 Eylül 2015 - 13:35Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 13:35

  ’Beynelmilel’, ’Sis ve Gece’ gibi ödüllü filmlerin yanı sıra ’Eyvah Eyvah’, ’Gölgesizler’ ve birçok popüler filmin görüntü yönetmenliğini yapan Gökhan Atılmış ile ’Piano Piano Bacaksız’, ’Berlin in Berlin’ gibi Türk sinemasında önemli bir yere sahip filmlerin senaristi Ümit Ünal, Yaşar Üniversitesi’nde geleceğin sinemacılarını yetiştirecek.

  Ünlü sinemacılar Yaşar’da

  Başarılarını kanıtlamış sinemanın iki önemli ismi Gökhan Atılmış ve Ümit Ünal’dan seminerler şeklinde eğitim alacak olan öğrencilerin böylelikle sinema sektörüyle de yakın iletişim kurma şansı elde edeceğini belirten Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şefik Güngör, "Hem sinema kültürüne haiz hem de sanatın uygulama alanında başarılarını kanıtlamış Türk sinemasının iki tanınmış ismi Yönetmen ve Senarist Ümit Ünal, proje tasarımı dersi; Görüntü Yönetmeni Gökhan Atılmış ise görüntü tasarımı dersi verecek.

  Ünlü sinemacılar Yaşar’da

  Böylece öğrencilerimiz film çalışmalarında konularında uzman profesyoneller tarafından yönlendirilme imkanına kavuşacak ve ayrıca mezun olmadan sektörle iletişim kurmuş olacaklar" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı