Gündem Haberleri

  Ünlü rock’çının inanılmaz vefası

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bob Geldof, büyük bir insanlık dersi verdi. Geldof'un eski eşi Paula Yates, bir süre önce aşırı dozda eroin alarak ölmüştü. Yates'in Geldof'dan sonra evlendiği ve 1997'de intihar eden rock yıldızı Michael Hutchence'tan olan 4 yaşındaki kızı Tiger Lilly de öksüz kalmıştı. Geldof, eski eşinin kızının velayetini alabilmek için bir hukuk savaşı başlattı ve bu savaşı kazandı.

  ROCK yıldızı Michael Hutchence ile İngiliz televizyon yıldızı Paula Yates'ın öksüz kalan kız çocuklarının velayetiyle ilgili aylar süren hukuk savaşını, Yates'in eski eşi Bob Geldof kazandı.

  Londra'da bir yüksek mahkeme hakimi, 4 yaşındaki Tiger Lily'nin, bir zamanlar Yates ile evli olan Geldof'a verilmesini kararlaştırdı. Tiger Lily böylece Noel’i İngiltere'deki üç üvey ablasının yanında geçirebilecek.

  Lily'nin teyzesi, Hutchence'ın üvey kızkardeşi Tina Shorr'un Hutchence'ın annesi Patricia Glassop'un da desteğiyle açtığı diğer velayet davası ise reddedildi.

  Lily'nin babası olan ve INXS rock grubunun solisti olarak dünyaca tanınan Hutchence 1997 Kasım ayında Sydney'de bir otel odasında asılı bulunmuştu. İntihar ettiğine eşi Yates asla inanmadı ve sıradışı bir seks oyunu sırasında kazayla kendini öldürdüğünü iddia etti.

  Bu yılın Eylül ayında ise Yates Londra'daki evinde kazayla aldığı aşırı dozda eroin sonucunda ölü bulundu.

  ÜVEY ABLALARININ YANINDA

  Hutchence'ın babası Kell Hutchence, velayet davasını Geldof'un kazandığına ‘‘çok sevindiğini’’ açıkladı. Kell, ‘‘Ablalarının yanında daha mutlu olacağına inanıyoruz’’ dedi. Geldof'un Yates ile evliliğinden üç kızı var: Fifi Trixibelle (17), Peaches Honeyblossom (10) ve Pixie (7).

  Kell Hutchence, Avustralya'da yayınlanan The Sun-Herald gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  ‘‘Bob çok sevinçli. Bundan daha iyi bir sonuç olamayacağına inanıyor. Hepimiz çok heyecanlıyız çünkü Tiger için gerçekten de en iyisi oldu. Bu küçük yavru hiç bu kadar mutlu olmamıştı. Şimdi artık ablaları var ve aile bağları mükemmel. Bob'un babalığından da çok memnun ve emniyette.’’

  The Sun-Herald'ın haberine göre, Bob'un da katıldığı Yüksek Mahkeme'deki duruşma geçen perşembe günü sonuçlandı. California'da yaşayan teyze Shorr ise, dilekçeyle velayet başvurusuyla birlikte Tiger Lily'nin Amerika'daki evini düzenli ziyaretine izin verilmesini de talep etti. Her iki talebi de mahkemece reddedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı