Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ünlü oyuncuya para cezası

  Hürriyet Haber
  09 Aralık 2009 - 19:12Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 19:12

  Manken ve dizi oyuncusu Mehmet Akif Alakurt, dizi setinde kostüm sorumlusu Özlem Çakır'ı ‘ittiği ve tokat attığı’ iddiasıyla yargılandığı davada 3 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı.

  Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, müşteki Özlem Çakır ve avukatı ile sanık Mehmet Akif Alakurt'un avukatı katıldı.

  Duruşmada tanık olarak dinlenen Fatih Şimşek, olayın gerçekleştiği dizi setinde kuaför olarak çalıştığını, olay anında Alakurt'un Çakır'ın yanına gelerek ''Bu gömlek ütüsüz'' dediğini söyledi.

  Şimşek, Alakurt'un daha sonra 2 parmağını Çakır'ın kafasına hafifçe dokundurarak, ''Bunu yapacaksın, kafana sok'' dediğini, bunun üzerine Çakır'ın Alakurt'un yüzüne 2 tokat attığını ve birbirlerine girdiklerini anlattı.

  Çakır, tanık Şimşek'in ifadesini kabul etmediğini belirterek, sanığın cezalandırılmasını istediğini söyledi.

  Avukatı da Çakır'ın fiziken Mehmet Akif Alakurt'a tokat atmasının mümkün olmadığını savundu.

  Davayı karara bağlayan hakim, sanık Mehmet Akif Alakurt'un üzerine atılı suçu işlediği kanaatiyle suçun işleniş biçimi, meydana gelen zararın ağırlığı, sanığın mahkemeye karşı tutum ve davranışlarını da dikkate alarak, Alakurt'u eylemine uyan TCK'nın 86. maddesi uyarınca 3 bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı.

  Mahkeme heyeti, paranın ödenmesinde taksitlendirilmeye yer olmadığını da hükme bağladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı