Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ünlü mimara büroda infaz

  Hasan TÜFEKÇİ/ANKARA
  04 Ocak 2002 - 01:49Son Güncelleme : 04 Ocak 2002 - 01:49

  Ankar'nın ünlü mimarlarından Ahmet Merih Karaaslan (52), Çankaya'daki bürosunda bıçaklanarak öldürüldü. Karaaslan'ın cesedi dün sabah Cinnah'taki bürosunda, sabah işe gelenler tarafından bulundu. Cinayet Bürosu dedektifleri, Karaaslan'ın göğsünde beş bıçak darbesi tespit etti.

  Bileklerinde iz var

  Yapılan incelemede, Karaaslan'ın ellerinin arkada ancak bağlı olmadığı görülürken, bileklerinde bağ izleri bulundu. Karaaslan'ın cep telefonun, cüzdanından paralarının ve masa telefonlarının da alındığı belirlendi. Büronun kapısında herhangi bir zorlamaya rastlanmayan dedektifler, olaya hırsızlık süsü verilmek istendiği görüşünü savundular.

  Çalışanlar sorgulandı

  Cinayetin bir gece önce büro çalışanlarının ayrılmasından sonra işlenmiş olduğu tahmin ediliyor. Olayla ilgili soruşturmaya, ilk olarak çalışanların ifadesiyle başlandı. Ünlü mimarın bağlantılı olduğu kişiler ve telefon görüşmeleri araştırılıyor.

  Öğle yemeğinde valiyle birlikteydi

  150'den fazla projeye imza atan Merih Karaaslan, 17'si birincilik olmak üzere, 90'ın üzerinde ödül ve mansiyon aldı. 1990'da Ankara Terasevler Sitesi Projesi ile ‘‘En İyi Proje’’, 1996'da da Kapadokya Peri Tower Otel yapısı ile ‘‘En İyi Yapı’’ ödülünü kazandı. Karaaslan Başbakan Yardımcısı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'nin hükümet konağı projesi üzerinde çalışıyordu. Karaaslan'ın öldürüldüğü gün öğleyin Osmaniye Valisi ile yemek yediği, daha sonra Ankara'ya döndüğü öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı