« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünlü judocu Londra'da yok

Londra 2012 vizesi elinde bulunan ünlü Özbek judocu Abdulla Tangriyev, ayağından sakatlandığı için olimpiyatlara gidemeyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Londra Olimpiyatlarına katılacak Özbekistan kafilesinin, bu olimpiyatlardaki en önemli altın madalya adayı olan, 2011 dünya şampiyonu ünlü judocu Abdulla Tangriyev, ayak parmaklarının kırılmasından dolayı, olimpiyatlara katılamayacak. Özbek basınında yer alan haberlerde, Abdulla Tangiyev'in, hafta sonu piknik yaptığı sırada kaza sonucu ayak parmaklarının kırıldığı, bunun ardından sporcunun kaldırıldığı hastanede ayak parmaklarının alçıya alındığı bildirildi.

Ağır sıklette 2003, 2007 ve 2009 yıllarında düzenlenen Dünya Judo Şampiyonlarında bronz madalya kazanan Özbek sporcu, 2003, 2005, 2007, 2008 ve 2011 yıllarında gerçekleştirilen Asya Judo Şampiyonasında ise altın madalya kazanarak arka arkaya 5 kez Asya şampiyonu olmuştu.

Son olarak 2011 yılında Rusya'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında ilk defa altın madalya kazanmayı başaran ve ardından da Londra 2012 Olimpiyatlarına katılma hakkını elde eden 1981 doğumlu Tangriyev, son olarak düzenlenen 2008 Pekin Olimpiyatlarında ise, finalde ünlü Japon judocu Satoshi Ishii'ye puan farkıyla yenilerek gümüş madalya ile yetinmişti. Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesi, henüz konu ile ilgili resmi açıklama yapmazken, Özbekistan Judo Federasyonu ise sporcunun olimpiyatlara katılamayacağını doğruladı.

Londra 2012 Olimpiyatlarına 56 sporcu ile katılacak olan Özbekistan Olimpiyat kafilesi, Pekin 2008 Olimpiyatlarına 58 sporcu ile katılmış ve ilk defa 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya olmak üzere, toplam 6 madalya elde etmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz