Ege Haberleri

  Ünlü işadamının villası soyuldu

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  30.07.2012 - 15:20 | Son Güncelleme:

  Alarm sistemini devre dışı bırakan hırsızlar Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler'in villasını soydu.

  Sahilevleri semtinde Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler'in villasına girerek içerisinde 100 Bin TL değerinde para ve ziynet bulunan çelik kasayı çalan 4 hırsız, polisin takibiyle yakalandı. Çalınan malları ele geçiren polis, olayı aydınlattıktan sonra Çeşme'de tatilde bulunan Kızılgüneşler'i arayıp hırsızlık olayından haberdar etti.
  Dün saat 13.00 sıralarında S.D.'ye ait eve çelik kasa getirildiği ihbarını alan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Eve yapılan baskında canavar taşıyla parçalandığı belirlenen çelik kasa bulundu. Evin çeşitli bölümlerindeki aramalarda polis, 60 bin TL değerindeki altın takı, bin 600 Euro, üç bin 600 Dolar, 270 TL, 130 İsviçre Frangı, 20 Hong Kong doları ile üç saati baca deliğinde buldu. Ele geçirilen malzemeler ile evraklar üzerindeki incelemelerde çelik kasanın, Ege Hazır Giyim ve Kanfeksiyon İhracatcıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler'e ait olduğu belirlendi. Çeşme'de tatil yapan ve hırsızlık olayından haberi bulunmayan Kızılgüneşler de büyük şok yaşadı. Polis çalınan para, mücevher ve saatlerin toplam değerinin 100 bin lirayı bulduğunu belirtti.
  VİLLASINA GİRMİŞLER
  Gözaltına alınan 23 yaşındaki C.K., 25 yaşındaki U.Ü., 21 yaşındaki S.D. ile 24 yaşındaki H.H.Ç., Hırsızlık Büro Amirliği'ne götürüldü. Polisin işadamının sahilevleri semtindeki villasında yaptığı araştırmada, hırsızların pazar gecesi villanın alarm sistemini devredışı bıraktıktan sonra mutfak penceresini zorlayıp açarak içeriye girdikleri tespit edildi. Ele geçirilen malzemeler, altın takı ile paralar işadamı Emre Kızılgüneşler'e verildi. Gözaltındeki zanlıların ise, işlemlerin ardından adliyeye sevkedilecekleri bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı