Gündem Haberleri

  Ünlü işadamının oğluna 15 milyonluk boşanma davası

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL
  05.12.2017 - 07:34 | Son Güncelleme:

  Kilisli işadamı Süreyya Beşe’nin 300 milyon liralık mirasının büyük bir bölümünü bıraktığı en küçük oğlu Can Beşe ile 17 yaşındayken evlenen İdil Beşe, zina, alkol, psikolojik ve fiziksel şiddet iddiasıyla 15 milyon lira tazminat ve aylık 44 bin lira nafaka istemiyle boşanma davası açtı. Bodrum, Şişli, Çekmeköy ve Ümraniye’deki taşınmazlara ihtiyati tedbir konulmasını isteyen İdil Beşe, “Parmağımı kıran, karnıma tekme atan davalı, babası öldükten sonra beni Hollanda’da beş parasız bıraktı. Pek çok kadınla defalarca beni aldattığını öğrendim” dedi. 200 bin liralık karşı dava açan Can Beşe de eşinin iddialarının doğru olmadığını öne sürdü.

  İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukatı Sibel Engin aracılığıyla dava açan İdil Beşe’nin iddialarına göre taraflar 10 yıl önce Kuruçeşme Divan Otel’de görkemli bir düğünle evlendi. O tarihte henüz 17 yaşında olan İdil Beşe, 3 çocuk dünyaya getirdi. İddiaya göre aşırı alkol alan Can Beşe, eşine fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamaya başladı.

  Ünlü işadamının oğluna 15 milyonluk boşanma davası Babası ölünce kardeşler arasında anlaşmazlık çıktı. Kilisli iş adamı Süreyya Beşe, vasiyetinde mirasın büyük bölümünü en küçük çocuğu S.Can Beşe’ye bırakmış, üvey kardeşleri ile öz ablası da vasiyetin iptali davaları açarak mirastan pay istediler.

  Babası öldükten sonra Can Beşe ailesiyle Hollanda’ya yerleşti. Can Beşe’ye dava üzerine dava açılınca evde huzursuzluk arttı. İdil Beşe’nin avukatı Sibel Engin, “Davalının merhum babasından kalan miras 300 milyon lira civarındadır. İstanbul’da yaşadıkları evin bedeli dahi 10 milyon liradır. Müvekkil buna rağmen eşinin lütfetmesi ile ihtiyaçlarını karşıladı. Üç çocuğu ve müvekkilim için aylık 44 bin lira nafaka ile 15 milyon lira tazminat istiyoruz. Ayrıca Bodrum, Şişli, Ümraniye ve Çekmeköy’deki taşınmazlara da tedbir konulmasını talep ediyoruz” dedi.

  "AMACI HOLLANDA’YA DÖNMESİNİ SAĞLAMAK"

  Eşine 200 bin lira tazminat istemli karşı dava açan Can Beşe de cevap dilekçesinde eşinin iddialarının gerçek olmadığını öne sürdü. Alkol bağımlısı olmadığına ilişkin doktor raporu alınmasını isteyen Can Beşe’nin avukatı, “Müvekkilim davacının Hollanda’daki annesinin hemen yanındaki evi almış, babasıyla Hollanda’da bir şirket açmış ve bu şirketin bulunduğu mülkiyeti de satın alarak eşine jest yapmıştır. Müvekkilimi Hollanda’da mağdur etmek isteyen davacı, bir bahaneyle evde kavga çıkarmıştır. Annesi de Hollanda’da polistir. Havalimanında gözaltına alınacağı korkusuyla Hollanda’ya gidememiştir. Müvekkilim evliliğini devam ettirmek istemiş, ancak davacı evliliğin bitmesi için bu davayı açmıştır. Amacı müvekkilimin Hollanda’ya dönmemesini sağlamak ve çocuklarından koparmaktır” dedi.  

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı