Gündem Haberleri

  Ünlü dizide tepki çeken sahne

  Volkan ŞAHİN / vsahin@hurriyet.com.tr
  19.07.2017 - 19:38 | Son Güncelleme:

  ABD yapımı 'Shooter' dizisinin yeni başlayan ikinci sezonunda, Almanya'da kanlı bir terör saldırısı gerçekleştiren DEAŞ'lı teröristler, örgütün Türklerden oluşan bir hücresi olarak gösterildi.

  2007 yapımı olan ve eski bir deniz komandosunun içine düştüğü ABD Başkanı'na suikast komplosu karşısında adını temize çıkarmak için verdiği mücadeleyi anlatan, 'Shooter' (Nişancı) filminin dizi uyarlaması, yeni sezonuna tepki çeken bir sahneyle başladı.

  Dizinin 2. sezonunun ilk bölümünde, Almanya'da polis kılığına girerek ABD askerleri tarafından düzenlenen bir madalya törenine saldıran DEAŞ'lı teröristler, örgütün Türklerden oluşan bir hücresi olarak gösterildi.

  'IŞİD'İN ÜSTLENECEĞİNDEN EMİNİM'

  Dizide senaryo gereği olay sonrası cesetlerin başında konuşan bir kadın asker, 'saldırganların kimliklerinin tespit edildiğini ve Türk olduklarını' söylüyor. Diğer asker ise, 'saldırıyı IŞİD'in üstleneceğinden eminim' yanıtını veriyor.

  Bu sahne Türk izleyiciler tarafından büyük tepki çekerken, ilk sezonu ABD'de geçen dizinin ikinci sezonunun, bu konu etrafında ilerlemesi bekleniyor.

  Ünlü dizide tepki çeken sahne
  Ünlü dizide tepki çeken sahne
  Ünlü dizide tepki çeken sahne


   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı