Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ünlü çöpçatanlık sitesi hacklendi

  Hürriyet Haber
  20 Temmuz 2015 - 12:10Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 12:31

  Özellikle ABD ve Kanada'da oldukça popüler olan ve evlilik dışı ilişki kurmak isteyen milyonlarca kullanıcıyı bir araya getiren ünlü çöpçatanlık sitesi siber saldırıya uğradı. Siteye saldıran hacker'lar şirketi kullanıcı bilgilerini yayınlamakla tehdit ediyor.

  Siber saldırıyı üstlenen, 'The Impact Team' isimli hacker grubu, siteyi de bünyesinde bulunduran Avid Life Media'nın (ALM) veritabanlarını ele geçirdiğini açıkladı. ALM'nin şirket içi belgelerinden üye profil bilgilerine kadar pek çok özel veriye ulaştıklarını iddia eden grup, ALM'ye ait olduğu öne sürülen bazı bilgileri de internette yayınladı. NTV'nin aktardığı habere göre, hacker'lar şirkete ait çöpçatanlık platformlarının kapatılmaması halinde kullanıcı bilgilerini yayınlayacaklarını belirtiyor. Hacker'lar ayrıca kullanıcıların fantezilerinin de yayınlanacağı tehditinde bulunuyor. Kullanıcı gizliliği hakkında oldukça sıkı önlemler alması ile bilinen site 2001 yılından bu yana yapıyor.

  Hacker'lar internet üzerinden yaptıkları açıklamada, sitenin 37 milyon kullanıcısının çoğunun ABD ve Kanada vatandaşı olduğunu belirterek, "Milyonlarca erkek kötü bir gün geçirecek" ifadesini kullandı. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak kullanıcılarından özür dileyen ALM, güvenlik önlemlerinin artırıldığını ve sitenin güvenliğinin sağlandığını savundu.

  Etiketler: hacker , internet
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı