Ünlü CEO: 9 ay ömrüm kaldı

Hürriyet Haber
29 Ağustos 2014 - 12:12Son Güncelleme : 29 Ağustos 2014 - 13:56

Dünyanın en büyük sigortacılık şirketlerinden AIG’nin eski CEO’su Robert Benmosche'ye mayıs ayında sadece 9 ay ömrü kaldığı açıklanmış.

Dünyanın en büyük sigortacılık şirketlerinden AIG’nin eski CEO’su Robert Benmosche neden AIG’yi bıraktığını açıkladı. Benmosche Mayıs ayında doktorların kendisine sağlık sorunları nedeniyle sadece 9 ay ömrünün kaldığını söylediklerini söyledi. 2008 finansal krizi sırasında sigortacılık alanında kahraman olarak gösterilen 70 yaşındaki Benmosche, aslında görevinden 2015 yılının ilk çeyreğinde ayrılmak istediğini fakat sağlık sorunları nedeniyle böyle bir karar aldığını söyledi.

Ünlü CEO: 9 ay ömrüm kaldı

Bob Benmosche bütün bunlara rağmen karanlık düşünceler içine girmediğini, geride kalan zamanını eğlenerek geçirmek istediği de sözlerine ekledi. Benmosche, 2009 yılının ağustos ayında göreve gelmişti. Ünlü CEO AIG'yi krizden kurtarığı için kahraman olarak gösteriliyordu.

Ünlü CEO: 9 ay ömrüm kaldı

Bob Benmosche kimdir?

70 yaşındaki ünlü işadamı 10 yaşında babasını kaybetti. Alfred Üniversitesi'nden mezun oldu. Matematik mezunu olan ünlü işadamı daha sonra bankacılık sektöründe iş hayatına başladı. Benmosche 2010 yılında kansere yakalanmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı