Gündem Haberleri

  Ünlü belgesel kanalı kablolu yayında

  Hürriyet Haber
  08.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kablo TV şebekesinden iletilen MCM Televizyonu yayınlarının yerine, artık günde 18 saat ünlü belgesel kanalı National Geographic Channel yayınlanacak. CNBC Televizyonu'nun yayınları ise 6 saat dönüşümlü olarak verilecek.

  Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, MCM TV program kanalının iletiminin 1 Eylülde durdurulduğu, bu kanalın yerine dönüşümlü olarak National Geographic Channel ve CNBC TV kanallarının iletileceği belirtildi.

  National Geographic Society'nin (Amerikan Ulusal Coğrafya Kurumu) belgesel kanalı olan National Geographic Channel ile Türkiye'de yalnızca belgesel yayın yapan kanal sayısı 2'ye çıktı. Diğer belgesel kanalı Discovery Channel...

  1888'de kurulan National Geographic Society'ye bağlı olarak çalışan National Geographic Channel, tüm dünyada 31 ülkede, 8 dilde yayın yapıyor. 18 milyon abonesi olan kanal, dünyanın en gelişmiş ve kaliteli belgesel arşivine sahip olmakla da tanınıyor.

  Öte yandan Türk Telekom'un, bilgisayar dünyasındaki gelişme ve olayları aktaran ve web sayfasından da interaktif olarak yararlanılabilen DOT TV program kanalının günde 12 saat, bu kanalın yayınlanmadığı saatlerde ise SKY NEWS TV program kanalının dönüşümlü olarak iletilmesi amacıyla bu kuruluşlarla sözleşme imzalayacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı