Dünya Haberleri

  Ünlü aktris Ornella Muti'ye İtalyan mahkemelerinden şok ceza

  Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
  26.02.2015 - 09:48 | Son Güncelleme:

  İtalyan yargısı, Eski Başbakan Silvio Berlusconi davalarından bu yana belki de en çok yankı uyandıran kararlarından birine imza attı. Mahkeme, ünlü aktris Ornella Muti’yi 'hasta' raporu alıp rol aldığı oyunun temsiline katılmayıp Putin’in düzenlediği hayır gecesine gittiği için sekiz ay hapis cezasına çarptırdı.

  2010’da yaşanan ve mahkemeye intikal eden olay şöyle gelişmişti:
  Ünlü aktris Ornella Mutiye İtalyan mahkemelerinden şok ceza
  Ornella Muti’nin, Pordenone kentindeki Verdi Tiyatrosu'nda sahnelenen “L’Ebreo” temsilinde rol alması gerekiyordu. Ancak sanatçı doktordan “larenjit” raporu alarak sahneye çıkamayacağını tiyatro yönetimine bildirdi.

  NURSELİ İDİZ’E DAVA

  Aradan birkaç gün geçince Ornella’nın “hasta” olduğunu beyan ettiği sırada Rusya’nın St. Petersburg şehrinde dönemin Başbakanı Vladimir Putin’in düzenlediği hayır gecesinde boy gösterdiği resimlerden saptandı.

  Ünlü aktris Ornella Mutiye İtalyan mahkemelerinden şok ceza

  Bunun üzerine İtalya’daki tiyatro Ornella’nın sahtekârlık yaptığına kanaat getirerek mahkemeye başvurdu.

  Davayı önceki gün karara bağlayan mahkeme, Ornella Muti’nin sahtekârlık yaparak tiyatroyu zarara soktuğu yönünde karar verirken, sanatçıyı sekiz ay hapis ve 600 euro para cezasına çarptırdı. Mahkeme kararında son anda bir değişiklik yaparak sekiz aylık hapis cezasını 30 bin euro para cezasına çevirdi.

  Ünlü aktris Ornella Mutiye İtalyan mahkemelerinden şok ceza

  Etiketler: ornellla muti , L'ebreo
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı