KİLİS HABERLERİ

Üniversiteye Uygulama Ambulansı

IHA
08.10.2015 - 10:39Son Güncelleme :

7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İLE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ UYGULAMA AMBULANSI ÜNİVERSİTEYE KAZANDIRILDI

IHA

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na uygulama ambulansı kazandırıldı.
7 Aralık Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile üniversiteye uygulama ambulans kazandırıldı. Kazandırılan ambulansta öğrenciler uygulama yapma olanağı bulacaklar. ağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Tuğba Demiroğlu, “Bölümümüzün amacı sağlık bilimlerinde mesleki bilgiye sahip, sorumluluk bilinci taşıyan ara insan gücü yetiştirmektir. İlk ve Acil Yardım Programında öğrenim gören öğrencilerimizi donanımlı, bilgili ve deneyimli bir şekilde mezun etmek en temel amacımızdır. Öğrencilerimize dersliklerde teorik olarak verdiğimiz eğitimin yanında, Ambulans Eğitimi dersini ambulans içerisinde uygulamalı olarak da vermek istiyoruz. Öğrencilerimizin mesleki hayatlarına başlamadan önce ambulans içinde müdahale etmeyi öğrenerek mesleki bilgilerinin artacağı düşüncesindeyiz. Başta desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç ile eğitim ve uygulama alanlarında her türlü desteği veren İl Sağlık Müdürü Dr. Yemliha Aksoy’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Üniversiteye Uygulama Ambulansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversiteye Uygulama Ambulansı haberi güncellenecektir.

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

25 Mayıs 2018, Cuma
 • İmsak
  03:32
 • Guneş
  05:11
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  19:46
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı