KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversiteye liselilerden ziyaret

DHA
31.03.2016 - 10:54Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Gülbeyaz Sümer Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 12. sınıf öğrencileri, Rehber öğretmenler nezaretinde Kırıkkale Üniversitesi'ni ziyaret ettiler.
Üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilerin motivasyonunu arttırmak amacıyla gerçekleştirilen programda, öğrenciler ilk olarak Kırıkkale Üniversitesi Kütüphanesi'ni gezdiler. Mühendislik Fakültesi gezisi ile devam eden programda öğrenciler elektronik laboratuvarında uygulamalı test yapma imkanı buldular. Veteriner Fakültesi'ni gezen öğrenciler fakülte hakkında bilgi aldılar. Son olarak Hukuk Fakültesi gezildi ve öğrencilere fakülte ve bölümleri hakkında bilgi verildi.
Gezi ile Kırıkkale Üniversitesi'ni daha yakından tanıyan öğrenciler, okumak istedikleri bölümleri de gözlemleme imkanı buldular. Üniversite tanıtım programı, Misafir öğrencilere Kırıkkale Üniversitesi tarafından hazırlanan hediyelerin verilmesiyle sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversiteye liselilerden ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversiteye liselilerden ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı