İZMİR HABERLERİ

Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Ücretsiz Kurs

IHA
29.09.2015 - 21:48Son Güncelleme : 29.09.2015 - 21:49

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ'NİN KALİTELİ EĞİTİM KADROSU İLE ÖĞRENCİLERE İSTEDİKLERİ BÖLÜMLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ İFADE EDEN TÜPRAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ FEVZİ BAYIR, "KURSLAR İÇİN BAŞVURULARIMIZ DEVAM EDİYOR. TÜPRAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ OLARAK BİZ SADECE MEZUN ÖĞRENCİLERE KURS VERECEĞİZ. ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ KENDİ OKULLARINDAKİ KURSLARA KATILABİLECEKLER. ŞU ANA KADAR 90'IN ÜZERİNDE MEZUN ÖĞRENCİ BAŞVURUSU VAR. BAŞVURULAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZIN ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İNTERNET SAYFASI ÜZERİNDEN YAPILIYOR. ÜCRETLİ VE KADROLU ÖĞRETMENLER BU SİTE ÜZERİNDEN BAŞVURULARINI YAPABİLİYORLAR. ÖĞRENCİLER BAŞVURULARINI YAPTIKTAN SONRA İSTEDİKLERİ DERSLERİ VE İSTEDİKLERİ ÖĞRETMENLERİ SİSTEM ÜZERİNDEN SEÇEBİLİYORLAR. AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI ALANLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLAMAKTIR. YETİŞTİRME VE DESTEKLEME KURSLARIMIZI FİZİKİ MEKANLARIMIZI DA BELİRLEDİKTEN SONRA EKİM AYI İTİBARİ İLE BAŞLATMAYI PLANLIYORUZ" DEDİ.

IHA

İzmir’in Aliağa ilçesinde üniversite sınavlarına hazırlanacak lise mezunları için yetiştirme ve destekleme kursları açılacak. Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak olan kurslar için öğrencilerden ücret talep edilmeyecek.
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girmeye hazırlanan öğrencilerin; okul müfredatına ilişkin kazanımlarını tekrarlamayı, eksikliklerini gidermeyi ve bilgilerini zenginleştirmeyi hedefleyen destekleme kursları sadece lise mezunlarına yönelik olarak verilecek. Ara sınıf öğrencileri ise kendi okulları bünyesinde açılacak olan yetiştirme ve destekleme kurslarına katılabilecek. Tüpraş Halk Eğitim Merkezindeki kurslara katılmak isteyen lise mezunları başvurularını, Milli Eğitim Bakanlığının Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yapabiliyor. Bugüne kadar 90’ın üzerinde lise mezununun başvurduğu kurslara kadrolu ve usta öğretici olarak toplam 54 öğretmen eğitim vermek için başvurdu. Öğrenciler, 2 Ekim Cuma gününe kadar başvuru yapabilecek.
BAYIR: "SADECE MEZUN ÖĞRENCİLERE KURS VERECEĞİZ"
Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nin kaliteli eğitim kadrosu ile öğrencilere istedikleri bölümleri kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, "Kurslar için başvurularımız devam ediyor. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi olarak biz sadece mezun öğrencilere kurs vereceğiz. Ara sınıf öğrencileri kendi okullarındaki kurslara katılabilecekler. Şu ana kadar 90’ın üzerinde mezun öğrenci başvurusu var. Başvurular Milli Eğitim Bakanlığımızın Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yapılıyor. Ücretli ve kadrolu öğretmenler bu site üzerinden başvurularını yapabiliyorlar. Öğrenciler başvurularını yaptıktan sonra istedikleri dersleri ve istedikleri öğretmenleri sistem üzerinden seçebiliyorlar. Amacımız çocuklarımızı alanlarına göre üniversiteye hazırlamaktır. Yetiştirme ve destekleme kurslarımızı fiziki mekanlarımızı da belirledikten sonra Ekim ayı itibari ile başlatmayı planlıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Ücretsiz Kurs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 21 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Ücretsiz Kurs haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı