Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

  AA
  08 Ağustos 2012 - 11:20Son Güncelleme : 08 Ağustos 2012 - 15:13

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, dün gerçekleştirilen Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda (BTYK) eğitim sisteminin ciddi şekilde revize edilmesi kararının alındığını bildirdi. Ergün, 2014 yılı sonuna kadar üniversiteye giriş sisteminin değişeceğini söyledi.

  Ergün, yeni üniversiteye giriş sisteminin sadece bilgiyi ölçmeye değil öğrencilerin temel yetkinliklerinin ölçülmesine ağırlık vereceğini belirterek, sistemin 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı.

  Ergün, ayrıca Türkiye'de dil eğitiminin yapısının değişeceğini ve alternatif dil eğitimi modellerinin tasarlanacağını bildirdi.

  'PARDON' DEDİRTEN HATA

   
  YÖK BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA
   
   Esra KAYA/ANKARA
   
  Yök Başkanı Prof. Gökhan Çetinsaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün 2014 yılına kadar üniversitese giriş sisteminin değişeceği yönündeki açıklamasına şu açıklığı getirdi :

  "Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısınnın gündem maddelerinden biri de üniversite giriş sisteminin yeniden yapılandırılması idi. 2014 yılı sonuna kadar uygulamaya konulacak. Ancak sistemin içeriğine ilişkin bir bilgi yok. Sadece zihinlerde düşünce halinde..Taslak metin şu anda yok. Düşünce bazında.."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı