Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversitenin yüksek lisans programlarına öğrenci alınacak

  DHA
  13 Ağustos 2014 - 11:29Son Güncelleme : 13 Ağustos 2014 - 11:42

  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin (NNYÜ) İşletme, İktisat ve İşletme Yönetimi programlarına yüksek lisans öğrencisi alınacak.

  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme (Tezli), İktisat (Tezli) ve İşletme Yönetimi (Tezsiz) Yüksek Lisans programlarına 2014-2015 eğitim-öğretim yılında toplam 125 öğrenci alınacağını duyurdu. Prof. Güney, bu programlarda yüksek lisans yapmak isteyen adayların 29 Ağustos’a kadar üniversite kampüsü öğrenci işleri birimine başvurmaları gerektiğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Güney, 4 yıllık yüksek öğretim programlarının herhangi birinden mezun tüm adayların bu yüksek lisans programlarına başvuru yapabileceğini ve detaylı bilginin üniversitenin http://www.nny.edu.tr internet adresinde yer aldığını söyledi.

  Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuranlardan 14 öğrencinin dış ticaret alanında yetiştirilmek üzere yüzde 100 burslu kayıt edileceğini belirtti. Ayrıca bu programın Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) işbirliği ile açıldığını ve programın üçüncü döneminde öğrencilere AKİB tarafından dış ticaret yapan şirketlerde bir dönem uygulama imkanı sağlanacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı