Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversitelilerin ulaşım eylemi

  DHA
  18 Aralık 2014 - 16:57Son Güncelleme : 18 Aralık 2014 - 17:01

  Artvin Çoruh Üniversitesi’ne iki dolmuş ile gidip dönmek zorunda olan öğrenciler, protesto yaptı. Valiliği ve belediyeyi soruna çözüm bulmaya çağıran üniversiteliler, kent merkezine giden yolu da bir süre için trafiğe kapattı.

  Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi’ne gidebilmek için kent merkezinden önce minibüslerle Çayağzı Mahallesi’ne ulaşan öğrenciler, buradan da Seyitler köyüne giden minibüslere binmek zorunda kalıyor. Gidiş geliş için her gün 6 lira ödeyen üniversiteliler, sorunun çözümü için eylem yaptı. Çayağzı’nda bir araya gelen yaklaşık 300 öğrenci, soruna çözüm bulunmasını istedi.

  ‘Dolmuş hakkımız, söke söke alırız’, ‘Müşteri değil öğrenciyiz’, ‘Çift dolmuş tarifesine son’, ‘Uzun ince bir yoldayız, üşüyoruz gündüz gece’ ve ‘Aktarma yok yola devam’ gibi pankartlar taşıyan ve sloganlar atan öğrenciler, Artvin kent merkezine giden yolu da yaklaşık 20 dakika için ulaşıma kapadı. Uzun araç kuyruğu oluşan yol, bir ambulans gelince ulaşıma açıldı. Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) öğrencileri adına konuşan Öğrenci Konseyi Başkanı Ogün Erdem, öğrencilerin kente can kattığını anlattı. Valiliğin ve belediyenin kendilerine sahip çıkmasını, konuya el atarak soruna çözüm bulmasını istedi.

  Öğrenciler basın açıklamasının ardından ellerindeki pankartlarla sloganlar eşliğinde AÇÜ Eğitim Fakültesi’ne kadar yürüdü.

  Etiketler: eylem , ulaşım , üniversiteli
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı